Kraj

Mazurek odpowiada na sensacyjny sondaż. “Nienawiść do PiS to słaby fundament do porozumienia”

Nienawiść do PiS to słabe fundamenty do porozumienia – tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała wyniki sondażu dla “SE”, z którego wynika, że jeśli dojdzie do porozumienia wszystkich sił opozycyjnych, wówczas zjednoczona opozycja będzie mogła pokonać PiS, zyskując 50 proc. poparcia.

“Super Ekspress” opublikował we wtorek sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster, z którego wynika, że jeśli powstanie szeroka koalicja sił opozycji (PO, Nowoczesna, PSL, SLD, Razem i Teraz), wówczas tak zjednoczona opozycja będzie mogła liczyć na 50-cio procentowe poparcie i – tym samym – pokonać partię rządzącą Prawo i Sprawiedliwość, która uzyskała w sondażu 38 procent.

Do wyników tego sondażu odniosła się we wtorek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. “Podporządkowanie się (Grzegorzowi) Schetynie i PO to całkowita marginalizacja innych ugrupowań” – napisała na Twitterze.

Ambicje liderów oraz sprzeczne poglądy w wielu kwestiach np. światopoglądowych (PSL, lewica) dają obraz naiwności i absurdalności takich sondaży – zaznaczyła Mazurek. “Nienawiść do PiS to słabe fundamenty do porozumienia” – oświadczyła rzeczniczka PiS.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij