Kraj

Petru założył nową partię. Znamy jej nazwę

Ryszard Petru po nieudanej przygodzie w Nowoczesnej zakłada nowe ugrupowanie polityczne. Dziś ok. 13 opozycjonista na oficjalnej konferencji przedstawił nazwę, logotyp oraz program nowej partii na polskiej scenie politycznej. Konwencja założycielska ma się odbyć 9 grudnia.

“TERAZ!” – tak nazywa się nowo powstałe ugrupowanie Ryszarda Petru. Oprócz niego członkami tego ugrupowania będą także posłanka Joanna Schmidt oraz Joanna Scheuring-Wielgus, z którymi były lider Nowoczesnej tworzy w sejmie koło Liberalno-Społeczni. Polityk wyjaśnił także skąd pomysł na taką nazwę politycznego ugrupowania.

 Bo TERAZ Polska stoi przed wielkimi wyzwaniami – wyjaśnił Petru

Były lider Nowoczesnej wyjaśnił także, iż powstała już specjalna strona partii: WybierzTeraz.pl, a pełny program oraz ofertę poznamy na konwencji założycielskiej, która odbędzie się 9 grudnia. Jednak już teraz trójka posłów wyjawiła, że ich głównym założeniem nie jest bycie “przeciwko komuś” tylko “stawianie na silną i bogatą merytorycznie opozycję”, a samo ugrupowanie będzie opierać się na dwóch filarach, którymi są gospodarka i społeczeństwo. Petru zapowiedział także, że jego ruch nie zamierza wchodzić w ścisły sojusz Koalicji Obywatelskiej, ale nie wyklucza współpracy z Platformą oraz Nowoczesną.

Koalicja Obywatelska sama z PiS-em nie wygra –mówił poseł

PAP/Bartłomiej Zborowski
Źródło: wp.pl Autor: JD
Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij