Gospodarka

„Orlen w portfelu”. Paliwowy gigant zachęca inwestorów programem lojalnościowym

Na Kongresie 590 w Jasionce PKN Orlen zaprezentował nowy program inwestycyjny. Zgodnie ze słowami prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, ten pomysł jest “zachętą do wzięcia udziału w rozwoju polskiej petrochemii”. Ale „Orlen w portfelu” oznacza także cały szereg profitów dla klientów paliwowego giganta. Program, który jest skierowany do tych osób, które posiadają minimum 50 akcji PKN Orlen na rachunku Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, gwarantuje m. in. zniżki na stacjach i inne przywileje.

Nadrzędny cel nowego programu Orlenu jest prosty. Firma chce zwiększyć wiedzę Polaków na temat inwestowania i zachęcić naszych rodaków do zmierzenia się z giełdową rzeczywistością. Całość sprowadza się do zasady: na naszych akcjach zarabiasz i zyskujesz cały szereg dodatkowych korzyści.

– Polska gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie, nasze PKB przekroczy w tym roku 4%, mamy najniższe bezrobocie w historii – mówił Obajtek podczas Kongresu 590 w Jasionce pod Rzeszowem. – Dziś nasze firmy rozwijają się zarówno w kraju, jak i za granicą. Mimo to, nasi rodacy nie do końca chcą inwestować w rynki kapitałowe. Około 70% oszczędności Polaków znajduje się w bankach albo w domach – przypomniał prezes PKN Orlen. – Chcemy wykorzystać ten potencjał i zachęcić naszych rodaków do inwestowania na rynku kapitałowym.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek nie ukrywa, że chciałby zainteresować Polaków inwestycjami w rynki kapitałowe. – „Orlen w portfelu” to program dla akcjonariuszy i dla tych, którzy chcieliby posiadać nasze akcje – mówił Obajtek.

– Mówimy o dwóch filarach, edukacyjnym i finansowym. Chcąc przystąpić do programu trzeba posiadać 50 akcji Orlenu. Ekonomiczny aspekt gwarantuje rocznie ok. 500 złotych zniżek na paliwie. Ale to tylko jedna strona. Bo przecież Orlen jest polską firmą, firmą stabilną, która prowadzi przewidywalną politykę dywidendową. W tym roku za każdą akcję wypłaciliśmy 3 zł – zauważył prezes PKN Orlen.

– Drugim aspektem programu są kwestie edukacyjne. Chcielibyśmy, żeby Polacy znali rynek, podejmowali bezpieczne i przewidywalne decyzje. Dlatego ten program to także wiedza, książki i certyfikaty. Uruchamiamy akademię inwestowania i chcielibyśmy, aby stała się ona swoistą formą patriotyzmu gospodarczego. Chcielibyśmy pokazać Polakom, że inwestowanie w nasz rodzimy kapitał jest bezpieczne i opłacalne – mówił prezes Obajtek zachęcając do wzięcia udziału w programie „Orlen w portfelu”.

Źródło: stefczyk.info Autor: AC
Fot. Artur Ceyrowski

Ankieta

W najbliższe wakacje planujesz urlop...

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij