Publicystyka

Torty z Hitlerem, foremki w kształcie swastyki. Brytyjska para neonazistów skazana przez sąd

Torty z podobizną Hitlera, zdjęcia na tle swastyki, nadanie dziecku na drugie imię Adolf ku czci niesławnego lidera III Rzeszy. To nie obraz z wodzisławskiego lasu. To brytyjska para neonazistów, którą sąd skazał na karę pozbawienia wolności za propagowanie faszystowskich haseł.

22-letni Adam Thomas oraz jego 38-letnia partnerka Claudia Patatas zostali postawieni przed sądem w Birmingham w związku z szokującymi odkryciami, jakich dokonały brytyjskie organy ścigania. Zgodnie z ustaleniami prokuratury para była członkami faszystowskiej organizacji National Action, która w 2016 roku została zdelegalizowana za swoja okazywanie radości z powodu zabójstwa działaczki Partii Pracy Jo Cox. Co więcej w ich mieszkaniu znaleziono całą masę symboliki III Rzeszy oraz Ku Klux Klanu.

Para trzymała w swojej kuchni m.in. foremki do ciast w kształcie swastyki czy także zdjęcie osób w białych szatach KKK. W sypialni z kolei odnaleziono poduszki, na których został wyryty symbol III Rzeszy. Na półkach można było odnaleźć także książki opisujące nazism czy także kopie dokumentów spisanych przez czołowych działaczy NSDAP jak Heinrich Himmler. W okolicy nieruchomości znaleziono także wiele strojów związanych z motywem SS. Co więcej para posiadała album rodzinny, na którym pozowali do zdjęć z nazistowską flagą albo ubrani w szaty Ku Klux Klanu. Wszystko to w obliczu swojego niedawno narodzonego dziecka, któremu nadali na drugie imię Adolf, ku czci dyktatora niemieckiej III Rzeszy. Oprócz tego w mieszkaniu pary znaleziono sporą ilość broni, a także siekiery czy noże. Neonaziści posiadali także książkę, która opisywała konstrukcję tworzenia materiałów wybuchowych.

Para posługiwała się specjalną aplikacją telegramową, aby przesyłać między sobą wiadomości oraz do innych członków National Action, którzy działali nawet po zdelegalizowaniu, jak Daniel Buhonovic, który był sądzony razem z parą. Kobieta pisała m.in. o tym, że “wszyscy Żydzi muszą zginąć” oraz, że ciężko jej się kroiło tort z podobizną Hitlera , który upiekła z okazji urodzin dyktatora. Thomas tymczasem pisał o konieczności wygnania innych ras oraz orientacji czy wyznań z Wielkiej Brytanii.

Para komunikowała się jedynie ze ścisłym gronem wyznawców neonazistowskiej ideologii. Nawet na swojego fotografa ślubnego wynajęła osobę związana z tym ugrupowaniem, który na ciele miał wytatuowany symbol SS. Na święta wysyłali wszystkim kartki z motywami rasistowskimi. Na jednym z nich byli członkowie KKK, którzy życzyli “białych świąt”.

Źródło: Independent Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij