Kraj

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: “Wspólny marsz to ogromny sukces, to wielki dzień”

Wspólny marsz to ogromny sukces, to wielki dzień – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński portalowi niezalezna.pl, podczas marszu “Dla Ciebie Polsko”.

W niedzielę 11 listopada w setną rocznicę odzyskania niepodległości, ulicami Warszawy przechodzi marsz “Dla Ciebie Polsko”.

Na jeden Biało-Czerwony Marsz “Dla Ciebie, Polsko” składają się formalnie dwa zgromadzenia – jeden organizowany przez rząd, a drugi przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Obie grupy początkowo oddzielała kilkusetmetrowa przerwa, drugie zgromadzenie wyruszyło później. Czoło marszu zatrzymało się na trasie czekając na pozostałych uczestników.

“Wspólny marsz to ogromny sukces. Wiemy już, że jest bardzo, bardzo dużo ludzi. Być może dojdzie nawet do 200 tysięcy. Jesteśmy uradowani, były piękne uroczystości na pl. Piłsudskiego, wspaniałe przemówienie prezydenta. To wielki dzień” – powiedział portalowi niezalezna.pl prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef MSWiA Joachim Brudziński napisał na Twitterze: “Polacy odpowiedzieli na apel prezydenta i premiera. Według wstępnych szacunków Policji w marszu w Warszawie bierze udział obecnie ponad 200 tys. osób”.

 

Źródło: PAP Autor: mro/ mrr/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij