Świat

Radni Jersey City podjęli ważną decyzję. Jaki los czeka pomnik ofiar katyńskich?

Sprawa przeniesienia pomnika ofiar katyńskich w Jersey City wzbudziła wiele kontrowersji. Po długiej i zaciętej walce ze strony przedstawicieli Polonii mieszkającej w USA, radni miasta w końcu podjęli decyzję w tej sprawie. Monument pozostanie na swoim miejscu. Już na zawsze.

O decyzji władz miasta Jersey City poinformował reprezentant Polonii Sławomir Platta za pośrednictwem Twittera.

Spór o pomnik ofiar katyńskich zaczął się na przełomie maja i czerwca. 13  czerwca rada miasta podjęła decyzję o przeniesieniu monumentu z Exchange Place na oddaloną o ok. 60 metrów ulicę York. Sprawa skomplikowała się, gdy burmistrz Steve Fulop złożył wniosek o uchylenie tego postanowienia, a radni nie mogli dojść do konsensusu w tym temacie. Polityk bał się, że sprawa pomnika może utrudnić wprowadzenie nowych taryf podatkowych, których dochód miałby zostać przeznaczony na rozwój lokalnych szkół.

Ostatecznie rada miasta postanowiła podjąć głosowanie w sprawie poprawki zakładającej pozostawienie pomnika na stałe przy Exchange Place. Za przyjęciem poprawki opowiedziało się sześciu radnych. Tylko dwóch głosowało przeciwko. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za dwa tygodnie odbędzie się jeszcze dodatkowe, finalne głosowanie w tej sprawie, jednak wiele wskazuje na to, że pomnik ofiar katyńskich pozostanie na swoim miejscu.

Źródło: Onet/ Twitter Autor: JD
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij