Kraj

Pilne! Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wyraża zgody na Marsz Niepodległości. “Decyzję konsultowałam z Rafałem Trzaskowskim”

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości, który 11 listopada miał przejść ulicami stolicy.

Swoją decyzję prezydent Warszawy przedstawiła na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, na którą zaproszono tylko przedstawicieli wybranych mediów, m. in. TVN-u. Zabrakło m. in. przedstawicieli TVP i Polsatu. Na konferencji prasowej razem z prezydent Warszawy wystąpiła Ewa Gawor, szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy, która w przeszłości była podporucznikiem Milicji Obywatelskiej i przez lata pracowała w MSW.

Według urzędniczki warszawskiego ratusza, jednym z powodów decyzji o odwołaniu Marszu Niepodległości jest to, iż manifestacji nie sposób dobrze zabezpieczyć i istnieją obawy, że od dużej ilości pirotechniki może dojść do podpalenia, a straż pożarna nie dostanie się do osób poszkodowanych.

– Po pierwsze: bezpieczeństwo. Przy obecnych kłopotach policji trudno wierzyć, że uda się je zapewnić #11listopada. Po drugie: historia. Polska i Miasto Stołeczne Warszawa dość już wycierpiały przez agresywny nacjonalizm. Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości. Stąd decyzja o zakazie – napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz na Facebooku.

Według Hanny Gronkiewicz-Waltz, decyzja byłą konsultowana z prezydentem-elektem, Rafałem Trzaskowskim, który zgodził się z argumentacją ustępującej prezydent Warszawy.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij