Kraj

Afera Amber Gold. Prokuratura podjęła decyzję w sprawie Michała Tuska

Prokuratura Okręgowa w Łodzi podjęła decyzję w sprawie dotyczącej Michała Tuska. Zgodnie z ustaleniami “Rzeczpospolitej” śledztwo dotyczące syna byłego premiera zostało umorzone.

Łódzki organ ścigania ustalił, że czynności dokonane przez Michała Tuska w spółce OLT Express nie nosiły znamion przestępstwa. Syna przewodniczącego Rady Europejskiej oskarżano o popełnienie przestępstwa z art. 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Michał Tusk miał przekazywać Marcinowi P. poufne dane na temat stawek, jakie lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku pobiera od linii WizzAir za przewóz pasażerów.

– Przekazywane dane nie miały charakteru poufnego i nie stanowiły tajemnicy przedsiębiorstwa –powiedział prokurator Krzysztof Kopania zajmujący się sprawą.

Pomimo umorzenia śledztwa w sprawie przekazywania, prokuratura bada w jaki sposób doszło do wypłacenia wynagrodzenia synowi byłego szefa polskiego rządu po rozwiązaniu linii OLT.

Źródło: Rzeczpospolita/ wp.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij