Kraj

Dworczyk o Tęczowym Piątku: Szkoła nie powinna zastępować rodziny

Byłbym zdumiony, gdyby w polskich szkołach, były promowane postawy homoseksualne – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, pytany o akcję “Tęczowy Piątek”, która ma się odbyć w szkołach w Polsce a która ma promować akceptację osób homoseksualnych.

Dworczyk w TVP1 został zapytany o akcję “Tęczowy Piątek”, która ma zostać przeprowadzona w piątek w 211 szkołach w Polsce. Szef kancelarii premiera odpowiedział, że dla niego jest to informacja “świeża i zaskakująca”. “Szkoła zgodnie z konstytucją powinna wspierać rodzinę a rodzina właśnie zgodnie z konstytucją to związek mężczyzny i kobiety – takie jest w Polsce prawo” – podkreślił.Dworczyk przyznał, że o sprawie wie tylko z doniesień medialnych. “Byłbym zdumiony, gdyby w polskich szkołach były promowane postawy homoseksualne” – dodał.

Szkoła nie powinna zastępować rodziny a to w rodzinie przede wszystkim zapadają decyzje do jakich postaw dzieci są wychowywane – mówił szef KPRM. –Jeśli chodzi o szkołę, ta powinna opierać się o obowiązujące prawo a w Polsce prawo promuje postawy prorodzinne i jedyny model rodziny zgody z rozumieniem konstytucyjnym, czyli związek mężczyzny i kobiety – podkreślił Dworczyk.

“Akcja Tęczowy Piątek” ma zostać przeprowadzona przez Kampanię Przeciw Homofobii (KPH) w piątek. Według informacji KPH w tegorocznej akcji wezmą udział nauczyciele i uczniowie z 211 szkół. W placówkach tych mają się odbywać lekcje, których głównym tematem będzie “akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI”. Szkoły, które podjęły tę inicjatywę otrzymały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i “tęczowe gadżety”.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij