Wiadomości sportowe z kraju i świata

Liga Mistrzów. Jak grali Polacy?

Borussia Dortmund, w której składzie cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, wysoko pokonała Atletico Madryt 4:0 w 3. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów. W środę w tych rozgrywkach zaprezentowali się także trzej inni Polacy, ale ich zespoły nie wygrały.

Niewiele do zwycięstwa zabrakło Napoli, w barwach którego od 53. minuty grał Piotr Zieliński, a od 84. – Arkadiusz Milik. Zespół prowadzony przez trenera Carlo Ancelottiego dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy stracił bramkę na 2:2.

Z kolei Lokomotiw Moskwa przegrał u siebie z FC Porto 1:3. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak, zabrakło natomiast wciąż leczącego kontuzję Macieja Rybusa.

We wcześniejszym meczu zespół FC Brugge zremisował u siebie z AS Monaco Kamila Glika 1:1. Polski obrońca rozegrał cały mecz. Przy golu Wesleya dla rywali mógł zachować się lepiej. Za późno
wyskoczył do górnej piłki, dzięki czemu najpierw uderzył ją głową Brazylijczyk, a ta odbiła się od Glika i wpadła do siatki.

W kadrze na mecz Liverpoolu z Crveną Zvezdą Belgrad na Anfield zabrakło trzeciego bramkarza gospodarzy Kamila Grabary. Jego zespół wygrał 4:0.

We wtorek na europejskich boiskach zaprezentowało się dwóch innych biało-czerwonych. Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu Monachium, a bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny zachował czyste konto. Oba zespoły wygrały swoje mecze, odpowiednio, z AEK Ateny 2:0 i z Manchesterem United 1:0.