Kraj

Nie do wiary! Rafał Ziemkiewicz broni marszu równości w Lublinie “jego zakazanie to parszywy precedens”

Rafał Ziemkiewicz swoim najnowszym wpisem na Twitterze zaskoczył chyba większość osób śledzących jego profil. Znany z prawicowych poglądów publicysta zaczął bronić marszu równości, który został zakazany przez prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka. Jego zdaniem jest to “parszywy precedens”.

Kilka dni temu Sąd Okręgowy  w Lublinie podtrzymał decyzję prezydenta miasta o zakazie przemarszu parady równości oraz kontrmanifestacji narodowców. Zdaniem Krzysztofa Żuka odbycie obydwóch przemarszów w tym samym czasie jest zbyt niebezpieczne.

Na prezydenta Lublina spadła fala krytyki ze strony środowisk LGBT, podczas gdy zdecydowana większość prawicowców cieszyła się z takiej decyzji. Poza jednym – Rafałem Ziemkiewiczem, który w żartobliwy sposób skrytykował decyzję władz miasta Lublin. Dziennikarz uznał zakaz marszu równości jako “parszywy precedens”.  A wszystko przez fakt, że decyzję wydał polityk PO, a podtrzymał reprezentant “kasty” sędziowskiej – czyli osoby, za którymi murem stoją obrońcy demokracji, część polskich mediów oraz Unia Europejska.

-Zakazanie gejom parady w Lublinie to naprawdę parszywy precedens. Najgorsze, że ma wielkie szanse przejść, bo 1) zakazał polityk PO 2) klepnęła “kasta” – a 1) i 2) pod specjalną ochroną “obrońców demokracji”, więc ani media, ani Zachód nie pisną, by nie zaszkodzić “konstytucji” ! – napisał prawicowy publicysta

Źródło: NCzas/ za Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij