Kraj

Szydło: dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy słowa w samorządzie

Tak jak dotrzymaliśmy słowa w rządzie, tak dotrzymamy słowa w samorządzie; biało-czerwona drużyna, która zwyciężyła w 2015 roku, musi zwyciężyć po raz wtóry, właśnie teraz – powiedziała w Suwałkach (Podlaskie) wicepremier Beata Szydło.

Szydło spotkała się w czwartek wieczorem w Suwałkach ze zwolennikami i kandydatami z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych.

“Tak jak w 2015 roku powiedzieliśmy sobie +Damy radę+, tak trzeba powiedzieć po raz kolejny +Damy radę+. Teraz czas na samorządy. Teraz czas na to, żeby ta dobra zmiana toczyła się w całej Polsce” – powiedziała Szydło do zebranych w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Wicepremier dodała, że wybory samorządowe to szczególne wybory, bo dotyczą naszych małych ojczyzn. Według niej, Polska dzisiaj potrzebuje tego, żeby polskie samorządy wspólnie z polskim rządem budowały dobrą przyszłość naszej ojczyzny. “Będą potrzebni partnerzy dla rządu właśnie w samorządach i dlatego właśnie tak ważne są te wybory. Pięć lat to jest bardzo długi czas. W ciągu tego czasu można zrobić bardzo dużo, albo można zaprzepaścić bardzo wiele” – przekonywała Szydło.

Krytykowała też rządy PO-PSL za to, że nie dbały o gminy, małe miasta i powiaty a koncentrowały się na dużych miastach. Dodała, że poprzednia władza likwidowała w takich miejscach szkoły, posterunki policji czy połączenia komunikacyjne. Zaznaczyła, że obecny rząd przygotował wiele programów, dzięki którym samorządy mogą polepszyć byt swoim mieszkańcom.

“Chcemy, żeby każdy miał możliwość rozwoju. I teraz ten czas nadchodzi, bo tak się stanie. Te nasze małe miasteczka, powiaty będą się rozwijały, jeżeli będą korzystać z tych projektów, z tych programów, które przygotował rząd” – powiedziała Szydło.

Wicepremier zachęcała, aby wziąć udział w wyborach i wybrać tych, którzy chcą rozwijać Polskę. “Każdy z nas ma jeden głos, niezwykle ważny. Ponieważ ten głos będzie decydował właśnie o tych szansach, czy ten czas zostanie wykorzystany dobrze, czy będzie zaprzepaszczony w naszych miejscowościach. Polska stoi przed ogromną szansą rozwoju. To jest ten czas, który jest czasem Polaków i Polski i trzeba go wykorzystać” – przekonywała Szydło.

Wicepremier zachęcała, aby 21 października oddać głos na Grzegorza Mackiewicza, kandydata na prezydenta Suwałk. Dodała, że należy także oddać głos na radnych z PiS, aby ci wspierali nowego prezydenta w radzie miejskiej. Mackiewicz już raz startował w wyborach w 2010 roku, ale przegrał z obecnym prezydentem Czesławem Renkiewiczem.

 

Źródło: PAP Autor: Jacek Buraczewski
Fot. PAP/Michał Zieliński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij