Kraj

Prof. Pawłowicz ostro o Tusku “Leń śmierdzący haratający w gałę dla własnej przyjemności”

Prof. Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach skrytykowała przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Byłemu premierowi oberwało się także od rzeczniczki PiS Beaty Mazurek za tweeta o “harataniu w gałę”.

Posłanka Pawłowicz na swoim koncie twitterowym opublikowała porównanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim oraz Donaldem Tuskiem, zgodnie z którym premier miał zgromadzić w Dębicy znacznie więcej osób, aniżeli przewodniczący RE w Krakowie. Polityk uznała, iż jest to efekt ciężkiej pracy wykonywanej przez “harującego dla Polki”. Tymczasem Tuska uznała za “śmierdzącego lenia”, który “harata w gałę dla własnej przyjemności”.

Słów “haratanie w gałę” użył premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Dębicy, który zapewniał, iż rząd PiS ciężko pracuje. Do jego wypowiedzi za pośrednictwem Twittera odniósł się przewodniczący RE, który uznał “haratanie w gałę za zajęcie dla dżentelmenów”.

Ten tweet nie przypadł do gustu rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beacie Mazurek, która uznała, iż “do krótkich spodenek do dżentelmena daleka droga”. Jej zdaniem Tuskowi od czasu objęcia wysokie stanowiska w kręgach UE “rozumu nie przybyło”.

-Tusk to taki perekińczyk – skwitowała

Źródło: za Twitter/ niezależna.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij