Kraj

Karol Spieglanin nie będzie wiceprezydentem Gdańska

Karol Spieglanin z Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej, który miał w niewybredny sposób wypowiadać się o kobietach, a w przeszłości administrował stroną zwyrole.org, nie będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na wiceprezydenta Gdańska – dowiedział się w portal wPolityce.pl

Informację tę w rozmowie z naszym portalem potwierdził sam kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska, Jarosław Wałęsa. Podkreślił, że zdecydowanie odcina się od wszelkich wypowiedzi seksistowskich  i nie będzie ich tolerował u osób w swoim otoczeniu. Nie dodał, że sprawa Spieglanina została ujawniona wiele tygodni temu.

Co ciekawe, sam Karol Spieglanin nie potwierdza, że taka decyzja zapadła. Twierdzi,  że sprawa wciąż jest otwarta.

– Na ten moment sprawa jest otwarta, poinformowałem pana Jarosława Wałęsę, że prawdopodobnie nie będę kandydował na wiceprezydenta Gdańska, co ma związek ze sprawami osobistymi, o których nie chcę mówić publicznie. Decyzję podejmę dopiero za kilka godzin, kiedy zbierze się zarząd Stowarzyszenia. Wtedy też określimy dalszy charakter naszej współpracy z Koalicją Obywatelską – mówi w rozmowie z naszym portalem Spieglanin.

Przypomnijmy, że Karol Spieglanin to miejski aktywista, szef Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej, który został kandydatem Koalicji Obywatelskiej na wiceprezydenta Gdańska. W połowie września lokalna „Wyborcza” ujawniła, że obok działalności społecznej Spieglanin trudnił się administrowaniem kilkoma stronami z chamskimi żartami, prymitywnymi obrazkami czy filmikami. Była wśród nich strona zwyrole.org. „Zwyrole” śmiali się ze wszystkiego, za nic mając jakiekolwiek tabu czy świętości – religię, kolor skóry czy narodowość, a nawet tak okropne doświadczenia jak gwałt czy molestowanie.

Kandydat PO na wiceprezydenta Gdańska naśmiewał się z „czarnych” i kobiet. Wyborcza zmienia tytuł artykułu po interwencji Pomaskiej

Po ujawnieniu sprawy komentowały ją dość ochoczo gdańszczanki znające Spieglanina. Jedna z nich, znana miejska aktywistka Lidka Makowska, stwierdziła, że od dawna zwracała Spieglaninowi uwagę na „prymitywny seksizm i homofobię” w jego komentarzach na Facebooku.

„Nie raz dyskutowaliśmy o Twoich seksistowskich komentarzach. Zerknęłam przed chwilą na te Twoje strony, pełne prymitywnych „żartów” o kobietach, wystawionych na pośmiewisko mężczyzn. Do tego <<humorystyczne dowcipy>> o podłożu rasistowskim. Wstyd i żenada. Brak mi słów” – skomentowała Lidka Makowska.

Jak dotąd sam Spieglanin ani Koalicja Obywatelska, nie widzieli nic złego w tych wypowiedziach. Jednak po skandalicznych słowach prezydenta Legionowa i naszych pytaniach, najwyraźniej także gdańska Platforma postanowiła odciąć się od kandydata, któremu zarzuca się seksizm.

Jarosław Wałęsa w osobliwy sposób skomentował też słowa Romana Smogorzewskiego, które padły na konwencji w Legionowie. – Popisał się, co nie? – powiedział nam kandydat na prezydenta Gdańska.

Źródło: wpolityce.pl/stefczyk.nfo Autor: Piotr Filipczyk
Fot. fot.wPolityce.pl/Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij