Świat

Homofobiczny skandal w USA. Znana reporterka obraziła środowisko LGBT

Korespondentka CNN z Białego Domu Kaitlan Collins znalazła się  ogniu krytyki, kiedy zostały jej przypomniane stare tweety sprzed kilku lat. Wszystko przez ich homofobiczną treść.

O sprawie za pośrednictwem Twittera poinformował profil Log Cabin Republicans, stanowiący zrzeszenie dla osób LGBT o konserwatywnych poglądach. Do swojego wpisu dorzucili zdjęcia starych tweetów Kaitlan, pochodzących z 2011 roku, kiedy kobieta jeszcze studiowała. Reporterka amerykańskiej stacji miała wówczas napisać, iż “czuje się niekomfortowo mieszkając z lesbijką”, a wobec jednego ze swoich kolegów użyła określenia, które w USA jest uznawane za skrajnie homofobiczne.

Tweet republikańskiej frakcji LGBT szybko zyskał na popularności, a na dziennikarkę spadła masa krytyki pod jej adresem. Kobieta po tym, jak zauważyła problem, natychmiast przeprosiła publicznie na Twitterze za swoje słowa. Wyjaśniła, że podczas studiów “wypowiadała się niedojrzale oraz z ignorancją”.

Źródło: The Washington Times Autor: JD
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij