Kraj

Korwin-Mikke ocenia precedensowy wyrok w sprawie molestowania przez księdza „Nastolatki będą masowo pchały się księżom do łóżek”

Orzeczenie zapadło 22 stycznia bieżącego roku, jednak ze względu na traumę jaką do dziś przeżywa Katarzyna (ofiara molestowania), postępowanie utajniono. Dlatego też sprawa wychodzi na jaw dopiero po 8 miesiącach.
Kobieta ponad 10 lat temu miała zostać podstępem zabrana z rodzinnego domu przez księdza Romana B. Duchowny miał oszukać jej rodziców, że zabiera ją do szkoły z internatem. Jak wyznała dziewczyna „nie była to obiecana placówka edukacyjna, a opuszczone mieszkanie matki mężczyzny”. Katarzyna miała u Romana B. przeżyć horror. Zgodnie z jej relacją duchowny ją bił, groził zabójstwem, zmuszał do brania leków. 
Katarzyna przez kilka lat żyła w prawdziwej traumie i czterokrotnie próbowała odebrać sobie życie. W końcu zdecydowała się zgłosić do fundacji „Nie lękajcie się”, która pomaga osobom pokrzywdzonym przez duchownych. Kobiecie zapewniono adwokata, który pomógł kobiecie w wygraniu sprawy przed sądem I instancji. Zgodnie z wyrokiem Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej, przy której działał duchowny, zostało ukarane wypłaceniem kobiecie miliona złotych odszkodowania oraz zapewnienia pokrzywdzonej dożywotniej renty. Z powodu wniesionej apelacji przez pełnomocnika Towarzystwa sprawa będzie kontynuowana w sądzie wyższego rzędu.
Do sprawy odniósł się Janusz Korwin-Mikke. Polityk skrytykował wysokość kary, jaką orzekł sąd wobec kościoła, obawiając się nadużywania całej sytuacji przez młode dziewczyny.
Jezus-Maria! Kościół ma zapłacić milion + dożywotnią rentę(!!) kobiecie, którą w wieku 14 lat całował i obmacywał ksiądz. Teraz nastolatki (czytają internet, czytają…) będą się masowo podstępem lub siłą pchaly księżom do łóżek. Sąd zastosował bardzo silny bodziec ekonomiczny… – napisał prezes Wolności

JD/ Gazeta Wyborcza/ wp.pl/ za Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij