Kraj

Urodził się z poważną chorobą. Pozywa Niemców za eksperymenty medyczne na ojcu

Pan Adam, który wytoczył powództwo przeciwko niemieckim władzom, jest synem Jerzego, byłego więźnia Auschwitz. Za swoją działalność konspiracyjną pan Jerzy został złapany przez Gestapo w nocy z 21 na 22 kwietnia 1941 roku. Aresztowany został osadzony na Pawiaku, z którego później przeniesiono go do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Małopolsce. Oprócz przymusowej pracy, Jerzy został poddany eksperymentom przez niemieckich naukowców wraz z innymi współwięźniami, w tym z chorymi na tyfus.
Jego syn urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Obecnie 45-letni Polak domaga się od rządu niemieckiego zadośćuczynienia w wysokości 400 tysięcy zł za szkody wyrządzone przeciwko jemu w wyniku nazistowskich badań. Pozew został wniesiony do Sądu Okręgowego w Warszawie przez jego pełnomocnika mecenasa Stefana Hambura. Powód domaga się także dopuszczenia i przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych lekarzy sądowych.
JD/ PCH24

fot. Wikipedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij