Kraj

Kaczyński ocenia Jakiego: On będzie wiele znaczył w polskiej polityce

W wywiadzie udzielonym dla TVP Opole Jarosław Kaczyński ocenił szansę na zwycięstwo kandydata Zjednoczonej Prawicy w walce o fotel prezydenta stolicy. Zdaniem polityka Patryk Jaki ma szansę na wygrana. Głównie za sprawą swojej ciężkiej pracy.
Prezes PiS opowiedział dziennikarzowi o swoim pierwszym kontakcie z Patrykiem Jakim, jeszcze za czasów spotkań młodzieżówek partii. Wiceminister został wówczas bardzo dobrze oceniony przez Kaczyńskiego, który widział w nim kogoś, kto „ktoś kto może w polskiej historii następnych dziesięcioleci, wiele znaczyć, wiele zrobić, wiele zrobić dobrego” 
Tu widać talent, widać tę siłę, energię, pewność siebie, spokój – wymienił cechy, które można przypisać młodemu politykowi
Dziennikarz opolskiego TVP spytał się, czy Jaki ma szansę przełamać mit „antypisowskiej Warszawy”, który kiedyś udało się złamać przez jego śp. brata Lecha Kaczyńskiego. Zdaniem prezesa PiS kandydat Zjednoczonej Prawicy ma szansę powtórzyć jego wyczyn, ale oto będzie trudno. Jego zdaniem jedynym problemem Jakiego jest brak bogatego dorobku politycznego, który posiadał Lech Kaczyński w czasach swojej kandydatury na głowę stolicy. Jednakże nie zamierza skreślać szans swojego kandydata przez to.
Posiada tę niebywałą energię i po prostu wielkie zdolności polityczne – dodał na konieczne
JD/ rmf24

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij