Kraj

Prezes PiS ujawnia plany na swoją przyszłość. Niektórzy będą zawiedzeni!

“Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem mając 73 lata, czyli cztery lata więcej niż ja mam dzisiaj. No byli tacy, ja już nie mówię o tym polityku Malezji (Mahathir Mohamad), bo to już jest taki ewenement zupełnie, bo on właśnie został mając 94 lata premierem, ale ja nie sądzę, abym miał taką perspektywę przed sobą – tak długiego i zdrowego życia. Ale 69 lat w polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny” – powiedział Kaczyński.

“Mogę być prezesem partii krótko, ale mogę być też i dłużej. Kiedy powiem, że już będę rezygnował, albo też jakieś obiektywne powody doprowadzą do tego, że będę musiał zrezygnować, no to oczywiście wtedy ta sprawa stanie. W tej chwili takiego problemu nie ma” – dodał.

Kaczyński chwalił przy tym swoich współpracowników. “Mamy znakomitego premiera, wszystko jest dobrze” – podsumował.

Prezes PiS był pytany również o tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym o Marsz Niepodległości w stolicy Polski. “Chcę wierzyć, że wielki marsz niepodległości w Warszawie będzie marszem wspólnym” – powiedział Kaczyński. (PAP)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij