Gospodarka

Kwieciński w Budapeszcie: Nasza siła negocjacyjna wzrośnie, jeśli odpowiedzią na komisyjne „nożyce” będzie wyszehradzki „kamień"

Minister inwestycji i rozwoju w stolicy Węgier ma spotkać się z sekretarzem stanu ds. europejskich w Kancelarii Premiera Republiki Węgier Szabolcem Takacsem oraz ministrem ds. innowacji i technologii Laszlo Palkovicsem. 
Negocjacje będą długie i żmudne. Polska, Węgry, Czechy i Słowacja mają wspólne interesy, bo Komisja Europejska chce ciąć fundusze na politykę spójności m.in. w tych czterech krajach. Nasza siła negocjacyjna wzrośnie, jeśli odpowiedzią na komisyjne „nożyce” będzie wyszehradzki „kamień” – powiedział, cytowany przez MIiR, Kwieciński przed wylotem na Węgry.
Jak podkreślił, “Unia potrzebuje zrównoważonego i równomiernego rozwoju, niestety proponowane przez Komisję Europejską cięcia w budżecie raczej temu nie służą”. “W interesie całego wspólnotowego rynku jest, by Europa Środkowa jak najszybciej nadrabiała postkomunistyczne zapóźnienie i zasypywała różnice w rozwoju. Polityka spójności to największy i najbardziej efektywny w UE instrument inwestycyjny” – wskazał Jerzy Kwieciński.
(PAP)

fot. Twitter.com

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij