Świat

Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

 Uroczystości z okazji święta odbyły się także w Kropiwnickim i na poligonie w Jaworowie koło Lwowa, gdzie polscy żołnierze szkolą wojska ukraińskie – powiedział dziennikarzom zastępca ambasadora RP na Ukrainie Michał Giergoń.

 “Tradycyjnie co roku obchodzimy to bardzo ważne święto również na Ukrainie. Obchodzą je także polscy żołnierze z jednostki wojsk specjalnych, którzy znajdują się w Kropiwnickim oraz na poligonie w Jaworowie, który też pokazuje, jak dobrze wygląda obecnie współpraca militarna między Polską i Ukrainą” – oświadczył.

 Polscy dyplomaci i przedstawiciele organizacji polskich na Ukrainie złożyli wieńce i zapalili znicze w Bykowni, gdzie znajduje się otwarty w 2012 roku polski cmentarz wojenny. Pochowanych tu jest prawie 3,5 tys. polskich ofiar zbrodni katyńskiej, zabitych z rozkazu Stalina.

 Znicze zapłonęły także na mogiłach poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w dzielnicy Kijowa Darnica oraz na Cmentarzu Bajkowa – na grobach zasłużonych Polaków i żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1920 roku.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij