Kraj

Kukiz'15 apeluje o pomoc Polakom na Ukrainie

“Jeszcze nie tak dawno na Ukrainie do polskiego obywatelstwa przyznawało się około milion osób, a Polska zdobyła się tylko na wybudowanie od 1989 roku trzech szkół dla młodzieży polskiej. Dlatego uważamy, że bardzo racjonalne jest, aby oni tutaj przyjeżdżali i nawiązywali kontakty ze swoimi rówieśnikami oraz poznawali historię swojej ojczyzny” – mówił poseł Kukiz’15.

Zwrócił się do rządzących i polityków innych opcji o zwiększenie uwagi i pomoc Polakom mieszkającym na Ukrainie. “Chcielibyśmy zwrócić na ten problem uwagę i oczekujemy, że być może inni posłowie czy władze naszego kraju będą się bardziej starać” – powiedział.

W jego ocenie warto nawiązywać kontakt z Polakami na Ukrainie, bo “to jest część naszego narodu, trochę zapomniana zarówno przez władze, jak i w świadomości nas, Polaków”. “Nie mamy tego poczucia, że tam mieszka jednak milion osób, które przyznają się do narodowości polskiej” – mówił Mordak.

Podkreślił, że jego ugrupowanie stara się angażować w pomoc charytatywną poprzez współpracę z klasztorem karmelitów w Sąsiadowicach na Ukrainie. “Zbieramy dary od Polaków np. w Radomiu; są to w bardzo dobrym stanie ubrania, leki czy sprzęt medyczny” – mówił poseł. Dodał, że “to wszystko jest ciągle luksusem dla naszych rodaków na Ukrainie”.(PAP)

autor: Edyta Roś

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij