Świat

Tir eksplodował na środku autostrady – są zabici i ranni

Według Ansy 14 spośród rannych odniosło poważne obrażenia.

Do wypadku doszło tuż przed godziną 14 (a nie – jak wcześniej informowano – przed 13). Tir przewożący materiały palne zderzył się w z innymi samochodami na autostradzie, niedaleko bolońskiego lotniska. Pojazd stanął w płomieniach, w wyniku czego eksplodowało kilka innych samochodów.

Jak poinformowano na stronie internetowej włoskiej stacji telewizyjnej Rai News 24, do wypadku doszło na węźle łączącym autostrady A14 oraz A1; w jego wyniku zawaliła się część wiaduktu. Istnieje obawa, że może dojść do dalszego zawalenia konstrukcji.

W pobliżu miejsca zdarzenia znaleziono również odłamki szyb z pobliskich domów, które zbiły się w wyniku wstrząsu spowodowanego eksplozjami. Na miejscu jest policja, straż pożarna i karetki pogotowia. Według rzecznika straży pożarnej, którego cytuje agencja AFP, ogień udało się już opanować.

“La Repubblica” informuje o ogromnych kłębach dymu unoszącego się nad autostradą. Fragment trasy A14 został zamknięty w obu kierunkach. Ansa z kolei podkreśla, że przywrócenie ruchu drogowego może zająć wiele czasu. 

(PAP)

fot. PAP/EPA/GIORGIO BENVENUTI

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij