Kraj

Polska powiatowa w pigułce. Pijany burmistrz ucieka przed swoim zastępcą

Lokalny portal kamienskie.info podał, że burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w czwartek był w pracy pod wpływem alkoholu. “Jak udało się nam ustalić, burmistrz podjął czynności służbowe, m.in. podpisał dokumenty” – podał portal. Na miejsce została wezwana policja.

Po godz. 9 wpłynęła do nas informacja od jednego z obywateli, że 59-letni mężczyzna chce wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci z komendy powiatowej w Kamieniu Pomorskim przyjechali na miejsce, mężczyzny już tam nie było. Otrzymali informację, że jest w mieszkaniu kolegi i tam się udali – poinformowała PAP w piątek Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dodała, że po przebadaniu mężczyzny, alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja przeprowadza czynności z udziałem mężczyzny. Na tym etapie jest za wcześnie, aby informować o szczegółach. Dokumentacja zostanie przekazana do prokuratury – powiedziała Gembala.

Według portalu kamienskie.info, burmistrz wypisał wniosek o urlop, jednak nie przyjął go jego zastępca Lech Ferdynus, który miał nakłaniać Danieluka do poddania się badaniu alkomatem. W rozmowie z PAP powiedział, że w piątek został odwołany ze stanowiska zastępcy burmistrza i najprawdopodobniej jest to związane z “wczorajszą sytuacją“. Dodał, że to nie pierwszy taki przypadek.

Pewnych rzeczy nie mogłem tolerować. Zagrożona jest gmina, urzędnicy. Trzeba było podjąć takie działania – skomentował.

Jak poinformowano w piątek w sekretariacie burmistrza, nie ma go w pracy, ma też zaplanowany wyjazd. Do nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować z Andrzejem Danielukiem.

Burmistrz skomentował później tę sprawę na Facebooku. Twierdzi on, że cała akcja miała na celu zdyskredytowanie go w opinii publicznej. Poinformował również, że zwolnił swojego zastępcę, który uczestniczył w całym zajściu.(PAP)

Fot: Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij