Jedynie prawda jest ciekawa


Żołnierze Bundeswery planowali zamach na prezydenta Niemiec!

11.05.2017

W Niemczech zatrzymano już co najmniej trzech żołnierzy Bundeswery, którzy planowali zamach na najwyższe władze państwowe. Zdaniem niemieckich służb, wojskowym nie podobała się polityka imigracyjna państwa. Władze naszych zachodnich sąsiadów tłumaczą, że planujący zamachy byli związani z ruchami neonazistowskimi.

Zatrzymani przez niemieckie służby żołnierze Franco A., Mathias F. i Maximilian T., mieli planować zamach na wysoko postawionych polityków i ważne osoby z życia publicznego. Ich celem był protest przeciwko niemieckiej polityce imigracyjnej. Wśród potencjalnych ofiar mógł być Joachim Gauck, były prezydent Niemiec. Żołnierze rozważali także zamach na Heiko Maasa, działacza Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. 
  

W związku ze śledztwem przeciwko oficerom Bundeswery, minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen odwołała zaplanowaną wcześniej wizytę w USA. Według informacji w niemieckiej prasie, dotychczas „wykryto” grupę liczącą kilku żołnierzy, którzy działali wewnątrz armii. Z ustaleń prokuratury wynika, że głównym podejrzanym był stacjonujący ostatnio na terenie Francji oficer, który prowadził podwójne życie. 

W grudniu 2015 roku zgłosił się, udając uchodźcę z Syrii, do Urzędu Migracji i Uchodźców w swoim rodzinnym mieście Offenbach w Hesji. Skierowano go do ośrodka dla uchodźców w Giessen, a następnie do Zirndorf w Bawarii, gdzie wystąpił o azyl. 28-latek twierdził, że nie ma żadnego dokumentu tożsamości, dlatego urzędnicy władz imigracyjnych opierali się w postępowaniu o azyl na informacjach przez niego przekazanych. Rzekomy uciekinier przedstawił się jako sprzedawca z Damaszku. Policja podejrzewa, że mężczyzna chciał dokonać zamachu, a następnie zrzucić odpowiedzialność na imigrantów. 

W opublikowanym  liście otwartym do żołnierzy Bundeswehry von der Leyen skrytykowała dowództwo armii za "brak zgody" co do tego, gdzie przebiega granica, poza którą można mówić o skrajnych postawach żołnierzy, których nie wolno tolerować.

ac/pap


Warto poczytać

 1. Soroswiki 20.04.2018

  Rząd Orbana przygotowuje ustawy "Stop Soros". Fundacja miliardera ucieknie z Węgier?

  Fundacja urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, Open Society, zdecyduje, czy pozostać na Węgrzech, po przyjęciu przez parlament rządowego pakietu ustaw antyimigracyjnych - powiedział Reuterowi rzecznik fundacji, Csaba Csontos

 2. ImigranciFlickr 20.04.2018

  Nowy sposób imigrantów na trafienie do Europy. Może ich dotrzeć nawet kilkaset tysięcy

  Tysiące obywateli państw afrykańskich i południowoamerykańskich dostają się na terytorium Hiszpanii na podstawie sfałszowanych wiz. Najwięcej z nich pochodzi z Maroka

 3. Jerozolima 20.04.2018

  Znana aktorka odmawia przyjazdu do Izraela

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu, gdzie w czerwcu miała otrzymać odznaczenie. Powodem są ostatnie wydarzenia związane z tym krajem, które 36-letnia aktorka nazwała "wyjątkowo przykrymi" - ogłosiła w piątek organizacja, która miała jej wręczyć nagrodę

 4. 1270rosjamundile 20.04.2018

  60 europosłów wzywa rządy europejskie do bojkotu Mundialu

  Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji

 5. russia20042018 20.04.2018

  Rosjanie ustawiają wybory w kilku państwach. Media ujawniają obecność najemników z tzw. "grupy Wagnera"

  W kilku krajach Afryki, w których w najbliższym czasie odbywać się będą wybory, rozpoczęli pracę rosyjscy polityczni PR-owcy opłacani przez Jewgienija Prigożyna, wiązanego z fabryką trolli i najemnikami z tzw. grupy Wagnera.

 6. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 7. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 8. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook