Jedynie prawda jest ciekawa


Żołnierz postrzelił napastnika pod Luwrem

03.02.2017

Jak donoszą francuskie media, w 1. dzielnicy Paryża przy galerii handlowej znajdującej się w pobliżu wejścia do Luwru, doszło do zdarzenia, które władze określiły jako „poważny incydent zagrażający bezpieczeństwu publicznemu”.

Jak donoszą francuskie media, w 1. dzielnicy Paryża przy galerii handlowej znajdującej się w pobliżu wejścia do Luwru, doszło do zdarzenia, które władze określiły jako „poważny incydent zagrażający bezpieczeństwu publicznemu”.

Jak twierdzi dziennik „Le Parisien” do żołnierzy patrolujących okolice podszedł mężczyzna, który z plecaka wyciągnął maczetę i próbował zadać jednemu z nich cios. Dziennik "Le Monde", powołując się na źródła w policji, twierdzi, że napastnik miał nie jedną, a dwie maczety. Miał także krzyczeć "Allahu Akbar".

Według "Le Parisien" przy napastniku nie znaleziono ładunków wybuchowych. Francuski premier Bernard Cazeneuve jest zdania, że atak miał "podłoże terrorystyczne".
Mężczyzna, który został postrzelony jest przytomny i odpowiada na pytania.


Po zajściu policja ewakuowała turystów i personel z muzeum oraz centrum handlowego. Niektóre francuskie media donoszą, że żołnierz również został ranny, w przedramię. Tam napastnik miał go trafić maczetą.

Stacje metra Palais Royal i Musée du Louvre na linii 7 zostały zamknięte. Ponadto cała okolica, w której znajduje się słynne muzeum, została zablokowana przez służby bezpieczeństwa.

Nie są znane szczegóły zdarzenia, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji zaapelowało do mediów oraz obywateli o nierozpowszechnianie niesprawdzonych i fałszywych informacji.

Policja twierdzi, że napastnik działał sam, ale jak donosi dziennik "Le Monde" drugi mężczyzna został aresztowany.

[fot. PAP]
Ryb,MW/leparisien.fr, lemonde.fr, AFP

Warto poczytać

 1. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 2. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 3. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 4. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 5. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 6. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook