Jedynie prawda jest ciekawa


Żołnierz postrzelił napastnika pod Luwrem

03.02.2017

Jak donoszą francuskie media, w 1. dzielnicy Paryża przy galerii handlowej znajdującej się w pobliżu wejścia do Luwru, doszło do zdarzenia, które władze określiły jako „poważny incydent zagrażający bezpieczeństwu publicznemu”.

Jak donoszą francuskie media, w 1. dzielnicy Paryża przy galerii handlowej znajdującej się w pobliżu wejścia do Luwru, doszło do zdarzenia, które władze określiły jako „poważny incydent zagrażający bezpieczeństwu publicznemu”.

Jak twierdzi dziennik „Le Parisien” do żołnierzy patrolujących okolice podszedł mężczyzna, który z plecaka wyciągnął maczetę i próbował zadać jednemu z nich cios. Dziennik "Le Monde", powołując się na źródła w policji, twierdzi, że napastnik miał nie jedną, a dwie maczety. Miał także krzyczeć "Allahu Akbar".

Według "Le Parisien" przy napastniku nie znaleziono ładunków wybuchowych. Francuski premier Bernard Cazeneuve jest zdania, że atak miał "podłoże terrorystyczne".
Mężczyzna, który został postrzelony jest przytomny i odpowiada na pytania.


Po zajściu policja ewakuowała turystów i personel z muzeum oraz centrum handlowego. Niektóre francuskie media donoszą, że żołnierz również został ranny, w przedramię. Tam napastnik miał go trafić maczetą.

Stacje metra Palais Royal i Musée du Louvre na linii 7 zostały zamknięte. Ponadto cała okolica, w której znajduje się słynne muzeum, została zablokowana przez służby bezpieczeństwa.

Nie są znane szczegóły zdarzenia, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji zaapelowało do mediów oraz obywateli o nierozpowszechnianie niesprawdzonych i fałszywych informacji.

Policja twierdzi, że napastnik działał sam, ale jak donosi dziennik "Le Monde" drugi mężczyzna został aresztowany.

[fot. PAP]
Ryb,MW/leparisien.fr, lemonde.fr, AFP

Warto poczytać

 1. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 2. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 3. strazacy22072018 22.07.2018

  Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

  Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

 4. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

 5. rowhani-vs-trump-22072018 22.07.2018

  Przywódca Iranu przestrzega Trumpa przed wojną: Nie igraj z ogniem

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone "powinny wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Ostrzegł przywódcę USA Donalda Trumpa przed "igraniem z ogniem"

 6. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 7. james-e-larkin-21072018 21.07.2018

  Wzywał do spowiedzi wszystkich, którzy głosowali za prawem do aborcji. Kapłan stał się niewygodny dla przełożonych

  W archidiecezji Dublińskiej doszło do przeniesienia księdza Jamesa E. Larkina do kapelanii. Powodem takiej są wystąpienia kapłana, który namawiał wiernych do spowiedzi, jeśli w referndum dotyczącym aborcji zagłosowali na „tak”

 8. inka-21072018 21.07.2018

  Pierwsze zagraniczne uhonorowanie "Inki"

  W kościele w Butrymańcach, miejscowości leżącej na trasie XXVIII Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Wilno, w sobotę poświęcono tablicę ze srebrnym sercem, upamiętniającą Danutę Siedzikównę - "Inkę". Tablicę przynieśli pielgrzymi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook