Jedynie prawda jest ciekawa


Znany aktor o synu prezydenta Trumpa: "Powinien być wrzucony do klatki z pedofilami"

21.06.2018
trump11042018
Znany aktor o synu prezydenta Trumpa: "Powinien być wrzucony do klatki z pedofilami"

Peter Fonda, aktor znany głównie z roli w filmie Easy Rider, ugiął się przed falą krytyki i przeprosił za swój skandaliczny wpis na Twitterze. Aktor sugerował w nim, że 12-letni syn prezydenta, Barron Trump, powinien być wrzucony do klatki z pedofilami.

Wpis Fondy, w którym aktor stwierdził, że „Powinniśmy wyrwać Barrona Trumpa z rąk jego matki i wrzucić go do klatki z pedofilami. Zobaczymy wtedy, czy stawi czoła gigantycznemu d****i za którego wyszła za mąż” wywołał zrozumiałe oburzenie, nie tylko ze strony zwolenników Trumpa. Nie był jednak jedyną kontrowersyjną wypowiedzią tej nocy. W innych tweetach napisanych tej samej nocy skrytykował w bardzo wulgarny sposób sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Kristjen Nielsen oraz rzeczniczkę Białego Domu Sarah Sanders, a także doradcę Trumpa Stephena Millera. Wezwał również do upubliczniania danych osobowych i adresów agentów służb granicznych i protestowania przed szkołami w których uczą się ich dzieci. 

Nie zabrakło osób, które przyznawały mu rację, jednak reakcja większości opinii publicznej na wyskok aktora była na tyle negatywna, że najbardziej kontrowersyjny tweet o synu Trumpa szybko został usunięty. Pomimo tego sprawą zajęła się Secret Service. Sam aktor odmówił początkowo jakiegokolwiek komentarza tłumacząc się, że jest zajęty promowaniem swojego nowego filmu. Także wytwórnia Sony, która ma go wydać, nabrała wody w usta. Szybko jednak doszli do wniosku, że milczenie niczego nie naprawi i dzisiaj aktor oficjalnie przeprosił za swój wybryk. 

„Napisałem na Twitterze coś wysoce niestosownego o prezydencie i jego rodzinie” - czytamy o oświadczeniu - „w odpowiedzi na to, co widziałem w telewizji”. Fondzie chodzi tutaj o kryzys z dziećmi nielegalnych imigrantów – który nb. nie jest winą Trumpa gdyż spowodowała go ugoda sądowa z czasów prezydentury Clintona i do takich sytuacji dochodziło już wcześniej, ale jego polityka zera tolerancji wobec imigrantów sprawiła, że takich przypadków jest więcej. „Podobnie jak wielu Amerykanów reaguję bardzo emocjonalnie na sytuację z dziećmi oddzielanymi od swoich rodzin na granicy, ale poszedłem zdecydowanie za daleka. Myliłem się i nie powinienem tego robić.  Od razu pożałowałem swojego czynu i szczerze przepraszam rodzinę za to, co powiedziałem i za krzywdę, którą moje słowa mogły wywołać”. 

Przeprosiny Fondy mogły być spowodowane stanowiskiem wytwórni Sony Pictures Classics. Jej przedstawiciel wydał oświadczenie, że słowa Fondy były „odrażające, lekkomyślne i niebezpieczne”. Stwierdził jednak, że nowy film z udziałem Fondy, „Boundaries”, trafi do dystrybucji zgodnie z planem. Zdaniem wytwórni wycofanie filmu – w którym, co podkreślono, Fonda gra rolę drugoplanową – byłoby niezasłużoną karą dla innych aktorów i reżysera. 

Szybka reakcja Sony jest zrozumiała. Zyski Hollywoodu stale spadają. W zeszłym roku zanotowano najniższe wpływy od ćwierćwiecza oraz rekordowo niską oglądalność ceremonii rozdania Oscarów. Zdaniem wielu komentatorów aktywność polityczna i lewicowe skrzywienie gwiazd jest jednym z powodów takiego stanu rzeczy. I o ile nikt nie spodziewa się, że Boundaries przyniesie zyski, o tyle bojkot konsumencki wywołany słowami Fondy może oznaczać duże kłopoty dla działu filmowego japońskiego giganta, który i bez niego ma duże problemy finansowe. 

Wiktor Młynarz.

Warto poczytać

 1. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 2. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 3. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 4. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 5. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 6. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 7. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 8. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook