Jedynie prawda jest ciekawa


Złapano handlarzy bronią do Libii

15.12.2016

Belgijska policja rozbiła siatkę handlarzy bronią i sprzętem wojskowym przeznaczonym do wysłania do Libii - poinformowała w czwartek federalna prokuratura w komunikacie, dodając, że tymczasowo aresztowano obywatela Belgii.

We wtorek w Brukseli przeprowadzono rewizje w ramach dochodzenia w sprawie "nielegalnych działań związanych z praniem pieniędzy, handlem bronią i sprzętem wojskowym przeznaczonym na eksport do Libii i mających związki z firmami w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Nigrze i Belgii" - podał prokurator federalny. 


Działania, o których mowa, "stanowiły naruszenie legislacji w sprawie broni i embarga wprowadzonego przez ONZ" na mocy rezolucji 1973 przyjętej przez Radę Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych w marcu 2011 roku podczas rebelii przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego - podkreślono w komunikacie prokuratury. 

Według prokuratury "broń była importowane i/lub wywożona na podstawie fałszywych dokumentów". Podczas rewizji "aresztowano i przewieziono w celu szczegółowego przesłuchania cztery osoby". 

Okazało się, że "żadna z nich nie ma zezwolenia prawnego na import i eksport broni i sprzętu wojskowego" - podano w komunikacie. W stosunku do jednej z osób narodowości belgijskiej zastosowano areszt tymczasowy i oskarżono ją o "naruszenie przepisów dotyczących broni, (...) przynależność do organizacji przestępczej" oraz "złamanie embarga, oszustwo i posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami". 

Pozostałe trzy osoby zostały zwolnione.

wkt/PAP

[fot. pixabay.com]

Warto poczytać

 1. armia220502018 22.05.2018

  „Dotychczas do takich sytuacji nie dochodziło”. Seminarzyści dostali powołania do wojska

  Studenci katolickich i prawosławnych seminariów duchownych otrzymali wezwania do wojska.

 2. abo22052018 22.05.2018

  Te pieniądze miały przekonywać do legalizacji zabijania dzieci. Zgadnijcie, kto płacił

  Ostatni pro-aborcyjny spot Amnesty International wywołał falę negatywnych komentarzy.

 3. Pozarlasuwiki 22.05.2018

  Nastolatek wywołał pożar lasu. Teraz będzie musiał zapłacić

  Ponad 36,6 mln dolarów odszkodowania musi zapłacić amerykański nastolatek za spowodowanie pożaru lasu w stanie Oregon - poinformował lokalny sąd. Ogień wywołany fajerwerkami strawił tereny leśne o powierzchni 200 km kwadratowych

 4. 1270idrf35 22.05.2018

  Generał: Izrael jako pierwszy użył w walce myśliwca F-35

  Izrael jest pierwszym państwem, które użyło w walce nowoczesnego wielozadaniowego myśliwca F-35 produkowanego przez USA - poinformował we wtorek dowódca izraelskich sił powietrznych generał Amikam Norkin.

 5. SzwecjawojskoFlickr 22.05.2018

  Szwecja przygotowuje się do wojny. Radzi zakup żywności i lekarstw

  Aż 4,5 miliona szwedzkich gospodarstw otrzyma informacje na temat tego, jak radzić sobie w czasie wojny - informuje agencja Reutersa. To pierwsza taka akcja od czasów zimnej wojny

 6. AIspot 22.05.2018

  Nie możesz pomalować paznokci u stóp, więc dokonaj aborcji. Oto rada od Amnesty International [WIDEO]

  W sprawie Alfiego Evansa milczeli, za to do aborcji namawiają ochoczo. Tak wygląda smutna prawda na temat Amnesty International

 7. merkel21052018 21.05.2018

  Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

  Aktorzy do złudzenia przypominający Putina, Trumpa i Kim Dzong Una wspólnie ubolewają nad losem pokrzywdzonych muzułmanów. Po chwili kobieta wyglądająca jak kanclerz Niemiec ratuje tonących uchodźców.

 8. Papiez04052018 21.05.2018

  Papież Franciszek do biskupów: "Nie możecie głosić ubóstwa i żyć jak faraonowie!"

  Papież Franciszek w przemówieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch mówił biskupom w poniedziałek, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook