Jedynie prawda jest ciekawa


Żelki-misie problematyczne w niemieckich szkołach. Obrażają muzułmanów?

06.03.2018
Zelki
Żelki-misie problematyczne w niemieckich szkołach. Obrażają muzułmanów?

W wielu instytucjach oświatowych u naszych zachodnich sąsiadów dochodzi do mobbingu motywowanego względami religijnymi. Dyrektorka jednej z berlińskich szkół ostrzega przed "gettoizacją" i podaje przykłady prześladowań uczniów przez muzułmanów.

- Nawet żelki są uważane za nieczyste - przekonuje Hildegarda Greif-Gross, wyjaśniając że jest w nich żelatyna pochodząca z bydła nie poddanego ubojowi halal. 

Żelki nie są jedynym problemem. Uczniowie są atakowani przez muzułmańskich równieśników także za jedzenie kanapek z wieprzowiną. Greif-Gros twierdzi, że uczennice szkół podstawowych coraz częściej zmuszane są do zakładania chust na głowie. 

Jaka jest niemiecka odpowiedź na islamską indokrynację w szkołach? To oczywiście pójście ze skrajności w skrajność, a więc całkowita laicyzacja szkół. Lewica forsuje przestrzeganie uchwalonej 12 lat temu ustawy o neutralności w Berlinie. Zgodnie z nią nauczyciele, policjanci, czy urzędnicy państwowi nie mogą nosić nie tylko chusty na głowie, ale też na przykład krucyfiksu. Ustawa nie jest jednak przestrzegana, ponieważ Państwowy Sąd Pracy przyznaje nauczycielom, których wyrzucono za noszenie chusty, odszkodowanie. Podobnego zdania jest Federalny Trybunał Konstytucyjny. 

W poniedziałek lewicowo-liberalni aktywiści przekazali 1500 podpisów w sprawie ustawy do berlińskiej senator Sandry Scheeres.

kh/berlinerzeitung

Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 4. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 5. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 6. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 7. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 8. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook