Jedynie prawda jest ciekawa


Żelki-misie problematyczne w niemieckich szkołach. Obrażają muzułmanów?

06.03.2018
Zelki
Żelki-misie problematyczne w niemieckich szkołach. Obrażają muzułmanów?

W wielu instytucjach oświatowych u naszych zachodnich sąsiadów dochodzi do mobbingu motywowanego względami religijnymi. Dyrektorka jednej z berlińskich szkół ostrzega przed "gettoizacją" i podaje przykłady prześladowań uczniów przez muzułmanów.

- Nawet żelki są uważane za nieczyste - przekonuje Hildegarda Greif-Gross, wyjaśniając że jest w nich żelatyna pochodząca z bydła nie poddanego ubojowi halal. 

Żelki nie są jedynym problemem. Uczniowie są atakowani przez muzułmańskich równieśników także za jedzenie kanapek z wieprzowiną. Greif-Gros twierdzi, że uczennice szkół podstawowych coraz częściej zmuszane są do zakładania chust na głowie. 

Jaka jest niemiecka odpowiedź na islamską indokrynację w szkołach? To oczywiście pójście ze skrajności w skrajność, a więc całkowita laicyzacja szkół. Lewica forsuje przestrzeganie uchwalonej 12 lat temu ustawy o neutralności w Berlinie. Zgodnie z nią nauczyciele, policjanci, czy urzędnicy państwowi nie mogą nosić nie tylko chusty na głowie, ale też na przykład krucyfiksu. Ustawa nie jest jednak przestrzegana, ponieważ Państwowy Sąd Pracy przyznaje nauczycielom, których wyrzucono za noszenie chusty, odszkodowanie. Podobnego zdania jest Federalny Trybunał Konstytucyjny. 

W poniedziałek lewicowo-liberalni aktywiści przekazali 1500 podpisów w sprawie ustawy do berlińskiej senator Sandry Scheeres.

kh/berlinerzeitung

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook