Jedynie prawda jest ciekawa


Gorąca atmosfera tuż obok polskiej granicy! Niemieckie miasto ma dość uchodźców

22.01.2018
Cottbustt
Gorąca atmosfera tuż obok polskiej granicy! Niemieckie miasto ma dość uchodźców

W Chociebużu (Cottbus) we wschodnich Niemczech po sobotniej kilkusetosobowej demonstracji przeciw obecności uchodźców doszło do utarczek między obywatelami Niemiec a cudzoziemcami. Interweniowała policja - donoszą w poniedziałek lokalne media.

Sobotnią demonstrację pod hasłem "Gniew" zorganizowała prawicowa organizacja obywatelska "Zukunft Heimat" (Przyszłość ojczyzny) i antyimigrancka partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) w reakcji na ataki na obywateli miasta dokonane w poprzednich dniach przez uchodźców syryjskich. W jednym z incydentów grupka młodocianych Syryjczyków groziła małżeństwu, kilka dni później jeden z nich ugodził nożem 16-letniego Niemca.

Według doniesień agencji dpa w proteście wzięło udział kilkaset osób, z kolei organizacja "Zukunft Heimat" informowała w mediach społecznościowych o 2,5 tys. uczestników.


W trakcie demonstracji doszło do napaści na dwóch dziennikarzy, a przeciw domniemanym sprawcom wszczęto postępowania - podają niemieckie media.

Po zakończeniu demonstracji - jak informuje policja w komunikatach - w nocy z soboty na niedzielę na prywatnej imprezie urodzinowej doszło do utarczki między Niemcem a Syryjczykiem, w wyniku której obaj doznali obrażeń ciała. Dwie osoby, które nie podporządkowały się nakazowi opuszczenia miejsca zdarzenia, zabrano do aresztu. W trakcie akcji doszło też do ataku ze strony 18-letniej Niemki na funkcjonariusza policji; ona również została aresztowana.

Kilka godzin później w centrum miasta doszło do incydentu między grupą pięciu Niemców i dwóch cudzoziemców - poinformowała policja. Jeden z cudzoziemców użył gazu pieprzowego; cudzoziemcy zbiegli z miejsca zdarzenia.

W ostatnich miesiącach doszło w Chociebużu do wielu konfliktów między obywatelami Niemiec a Syryjczykami. W reakcji na te wydarzenia minister spraw wewnętrznych Karl-Heinz Schroeter zdecydował w ubiegły piątek, że do miasta nie będą wysyłani żadni nowi uchodźcy. 

PAP
Fot: Twitter

Warto poczytać

 1. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 2. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 3. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 4. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 5. israel215052018 19.07.2018

  "Izrael jest państwem narodu żydowskiego". Kneset przyjął ustawę

  Kneset uchwalił ustawę określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego".

 6. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook