Jedynie prawda jest ciekawa


Gorąca atmosfera tuż obok polskiej granicy! Niemieckie miasto ma dość uchodźców

22.01.2018
Cottbustt
Gorąca atmosfera tuż obok polskiej granicy! Niemieckie miasto ma dość uchodźców

W Chociebużu (Cottbus) we wschodnich Niemczech po sobotniej kilkusetosobowej demonstracji przeciw obecności uchodźców doszło do utarczek między obywatelami Niemiec a cudzoziemcami. Interweniowała policja - donoszą w poniedziałek lokalne media.

Sobotnią demonstrację pod hasłem "Gniew" zorganizowała prawicowa organizacja obywatelska "Zukunft Heimat" (Przyszłość ojczyzny) i antyimigrancka partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) w reakcji na ataki na obywateli miasta dokonane w poprzednich dniach przez uchodźców syryjskich. W jednym z incydentów grupka młodocianych Syryjczyków groziła małżeństwu, kilka dni później jeden z nich ugodził nożem 16-letniego Niemca.

Według doniesień agencji dpa w proteście wzięło udział kilkaset osób, z kolei organizacja "Zukunft Heimat" informowała w mediach społecznościowych o 2,5 tys. uczestników.


W trakcie demonstracji doszło do napaści na dwóch dziennikarzy, a przeciw domniemanym sprawcom wszczęto postępowania - podają niemieckie media.

Po zakończeniu demonstracji - jak informuje policja w komunikatach - w nocy z soboty na niedzielę na prywatnej imprezie urodzinowej doszło do utarczki między Niemcem a Syryjczykiem, w wyniku której obaj doznali obrażeń ciała. Dwie osoby, które nie podporządkowały się nakazowi opuszczenia miejsca zdarzenia, zabrano do aresztu. W trakcie akcji doszło też do ataku ze strony 18-letniej Niemki na funkcjonariusza policji; ona również została aresztowana.

Kilka godzin później w centrum miasta doszło do incydentu między grupą pięciu Niemców i dwóch cudzoziemców - poinformowała policja. Jeden z cudzoziemców użył gazu pieprzowego; cudzoziemcy zbiegli z miejsca zdarzenia.

W ostatnich miesiącach doszło w Chociebużu do wielu konfliktów między obywatelami Niemiec a Syryjczykami. W reakcji na te wydarzenia minister spraw wewnętrznych Karl-Heinz Schroeter zdecydował w ubiegły piątek, że do miasta nie będą wysyłani żadni nowi uchodźcy. 

PAP
Fot: Twitter

Warto poczytać

 1. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 2. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 3. Kim28032018 21.04.2018

  Wielki sukces międzynarodowej dyplomacji. Koreański reżim zawiesza program nuklearny

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA

 4. Soroswiki 20.04.2018

  Rząd Orbana przygotowuje ustawy "Stop Soros". Fundacja miliardera ucieknie z Węgier?

  Fundacja urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, Open Society, zdecyduje, czy pozostać na Węgrzech, po przyjęciu przez parlament rządowego pakietu ustaw antyimigracyjnych - powiedział Reuterowi rzecznik fundacji, Csaba Csontos

 5. ImigranciFlickr 20.04.2018

  Nowy sposób imigrantów na trafienie do Europy. Może ich dotrzeć nawet kilkaset tysięcy

  Tysiące obywateli państw afrykańskich i południowoamerykańskich dostają się na terytorium Hiszpanii na podstawie sfałszowanych wiz. Najwięcej z nich pochodzi z Maroka

 6. Jerozolima 20.04.2018

  Znana aktorka odmawia przyjazdu do Izraela

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu, gdzie w czerwcu miała otrzymać odznaczenie. Powodem są ostatnie wydarzenia związane z tym krajem, które 36-letnia aktorka nazwała "wyjątkowo przykrymi" - ogłosiła w piątek organizacja, która miała jej wręczyć nagrodę

 7. 1270rosjamundile 20.04.2018

  60 europosłów wzywa rządy europejskie do bojkotu Mundialu

  Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook