Jedynie prawda jest ciekawa


Z Polski wyszła iskra. Kolejny po Włoszech i Irlandii kraj organizuje Różaniec do Granic

04.12.2017
rozaniecdogranicyt
Z Polski wyszła iskra. Kolejny po Włoszech i Irlandii kraj organizuje Różaniec do Granic

W święto Matki Bożej z Guadelupe Amerykanie połączą się, by poprosić Matkę Bożą, aby uratowała USA przed islamskim dżihadem, walką z wiarą chrześcijańską oraz walką z życiem poczętym.

Amerykanie spotkają się 12 grudnia - to data niezwykle istotna, bo właśnie tego dnia odbywa się święto Matki Bożej z Guadelupe, jedynych oficjalnie uznanych przez Kościół objawień maryjnych w Ameryce. Polska edycja Różańca do Granic odbywała się z kolei w rocznicę bitwy pod Lepanto w 1571 roku. Obydwa wydarzenia łączy więcej niż się wydaje, bo to właśnie kopia cudownego obrazu Matki Bożej z Guadelupe znajdowała się na jednym z okrętów floty chrześcijańskiej podczas bitwy. 

- Dama Nowego Świata popłynęła, by zmierzyć się z dżihadem w Starym Świecie. Czy to nie jest oszałamiające? Ta bitwa, wbrew wszelkim przeciwnościom, ocaliła Europę przed nieuchronną inwazją. ... W czasie gdy Don Juan (książę dowodzący flotą Ligi Świętej pod Lepanto) walczył pod tym sztandarem, papież odmawiał różaniec - powiedziała Patricia Lemmon będąca jedną z organizatorek akcji. - Święto Matki Bożej z Guadalupe, zwycięzcy Lepanto, wydaje się być uświęconą datą dla Ameryki dla połączenia jej z Polską - dodała Lemmon. 

Różaniec do Granic w Stanach Zjednoczonych ma zostać odmówiony przez przynajmniej jedną osobę w każdym z 50 stanów, oraz w Portoryko, Dystrykcie Kolumbii i na terytoriach zależnych (np. wyspa Guam, wyspy dziewicze, Samoa). W ten sposób modlitwa zostanie odprawiona w 53 miejscach, a więc w tylu ile "Zdrowaś Maryjo" jest w różańcu. Do tej pory zgłosili się już przedstawiciele wszystkich stanów, organizatorzy poszukują jeszcze tylko osoby na terytoriach zależnych. To jednak nie wszystko, bo do akcji włączają się również mieszkańcy innych państw. Dzięki temu "Amerykańska" wersja Różańca do Granic odbędzie się również w Kanadzie, Chorwacji, Włoszech, czy w Meksyku. 

Organizatorzy nie ukrywają, że inspirują się polskim Różańcem do Granic, który odbył się 7 października. Według różnych szacunków, w akcji mogło wziąć udział nawet milion osób. - Nieustannie podziwiam Polskę - powiedziała Patricia Lemmon, dodając, że Polacy "są latarnią inteligencji połączonej z dobrocią, pośród tak ciemnych wiadomości z umierającej, świeckiej Europy Zachodniej."

- Dzięki różańcowi trzymamy w naszych rękach moc Bożą, aby zablokować wroga i zachować bezpieczeństwo Ameryki - przekonuje David Martin z serwisu canadafreepress.com

Stany Zjednoczone to kolejny kraj zainspirowany polską akcją "Różaniec do Granic". 13 października włoskie stowarzyszenie sanktuariów maryjnych zorganizowało dzień postu o chlebie i wodzie oraz modlitwie różańcowej. Z kolei w ubiegłą niedzielę katolicy modlili się w Irlandii. 295 zarejestrowanych miejsc zgromadziło w sumie około 30 tysięcy osób, a dodatkowo wiele osób modliło się we własnych domach. Jak wyjaśniła rzecznik inicjatywy, to niesamowite, biorąc pod uwagę wcześniejsze alarmy o fatalnych warunkach pogodowych (miał padać śnieg lub deszcz ze śniegiem), ale też pierwotne zamiary organizatorów, którzy początkowo przewidywali że różaniec odbędzie się w 53 miejscach. - Dziesiątki tysięcy ludzi zebrało się na wybrzeżu Irlandii, aby modlić się o ochronę życia i o zachowanie i rozkwit wiary na wyspie - powiedziała Kathy Sinnott.

Lifesitenews/kh
Fot: screenshotYT

Warto poczytać

 1. paryz15nov19062018 19.06.2018

  Był podejrzany o pomaganie terrorystom. Prokuratura zdecydowala o jego zwolneniu

  Ali Oulkadi, mieszkający w Belgii Francuz, któremu zarzucono, że pomagał podejrzanemu o udział w atakach w Paryżu w listopadzie 2015 roku Salahowi Abdeslamowi, został we Francji zwolniony z aresztu i oddany pod nadzór sądowy w Belgii.

 2. malmo19062018 19.06.2018

  Strzelanina w Malmo. Szwedzka policja donosi o dwóch zabitych

  Dwóch mężczyzn zginęło, a kilka osób zostało rannych w poniedziałek wieczorem w strzelaninie w centrum Malmoe na południu Szwecji - poinformowała we wtorek miejscowa policja. Zaznaczono, że incydent nie ma związku z terroryzmem.

 3. chiny19062018 19.06.2018

  Kolejna podróż Kim Dzong Una? Spotkanie utrzymywane w tajemnicy

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un będzie przebywać w Chinach z dwudniową wizytą - poinformowały we wtorek chińska telewizja państwowa i agencja prasowa Xinhua.

 4. 1270giertych22 18.06.2018

  Giertych zapowiada pozew po wpisie na Twitterze. Jaki: „To szopka medialna”

  "Roman Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem"

 5. pandemia180618 18.06.2018

  Czy grozi nam pandemia? Naukowcy ostrzegają tajemniczą "chorobą X", która może zabić miliony ludzi

  W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dodała do listy potencjalnych zagrożeń tajemniczą „chorobę X” - niezidentyfikowany patogen, którego pandemia mogłaby potencjalnie zabić miliony osób.

 6. syria-18062018 18.06.2018

  Naloty bombowe w Syrii. Dramatyczna liczba ofiar

  W rezultacie nalotów na pozycje sił wspierających reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada na wschodzie kraju zginęło 52 bojowników, w tym 30 Irakijczyków i 16 Syryjczyków - powiadomiło w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka

 7. merkel18062018 18.06.2018

  Merkel traci sprzymierzeńców? Niemieckie miedia: Nadchodzi "godzina prawdy"

  Nadchodzi "godzina prawdy" dla skonfliktowanych w sprawie polityki migracyjnej kanclerz Niemiec Angeli Merkel i ministra spraw wewnętrznych i lidera CSU Horsta Seehofera - ocenia poniedziałkowy "Der Spiegel". Całą noc trwały rozmowy Merkel z kierownictwem CDU.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook