Jedynie prawda jest ciekawa


Z Polski wyszła iskra. Kolejny po Włoszech i Irlandii kraj organizuje Różaniec do Granic

04.12.2017
rozaniecdogranicyt
Z Polski wyszła iskra. Kolejny po Włoszech i Irlandii kraj organizuje Różaniec do Granic

W święto Matki Bożej z Guadelupe Amerykanie połączą się, by poprosić Matkę Bożą, aby uratowała USA przed islamskim dżihadem, walką z wiarą chrześcijańską oraz walką z życiem poczętym.

Amerykanie spotkają się 12 grudnia - to data niezwykle istotna, bo właśnie tego dnia odbywa się święto Matki Bożej z Guadelupe, jedynych oficjalnie uznanych przez Kościół objawień maryjnych w Ameryce. Polska edycja Różańca do Granic odbywała się z kolei w rocznicę bitwy pod Lepanto w 1571 roku. Obydwa wydarzenia łączy więcej niż się wydaje, bo to właśnie kopia cudownego obrazu Matki Bożej z Guadelupe znajdowała się na jednym z okrętów floty chrześcijańskiej podczas bitwy. 

- Dama Nowego Świata popłynęła, by zmierzyć się z dżihadem w Starym Świecie. Czy to nie jest oszałamiające? Ta bitwa, wbrew wszelkim przeciwnościom, ocaliła Europę przed nieuchronną inwazją. ... W czasie gdy Don Juan (książę dowodzący flotą Ligi Świętej pod Lepanto) walczył pod tym sztandarem, papież odmawiał różaniec - powiedziała Patricia Lemmon będąca jedną z organizatorek akcji. - Święto Matki Bożej z Guadalupe, zwycięzcy Lepanto, wydaje się być uświęconą datą dla Ameryki dla połączenia jej z Polską - dodała Lemmon. 

Różaniec do Granic w Stanach Zjednoczonych ma zostać odmówiony przez przynajmniej jedną osobę w każdym z 50 stanów, oraz w Portoryko, Dystrykcie Kolumbii i na terytoriach zależnych (np. wyspa Guam, wyspy dziewicze, Samoa). W ten sposób modlitwa zostanie odprawiona w 53 miejscach, a więc w tylu ile "Zdrowaś Maryjo" jest w różańcu. Do tej pory zgłosili się już przedstawiciele wszystkich stanów, organizatorzy poszukują jeszcze tylko osoby na terytoriach zależnych. To jednak nie wszystko, bo do akcji włączają się również mieszkańcy innych państw. Dzięki temu "Amerykańska" wersja Różańca do Granic odbędzie się również w Kanadzie, Chorwacji, Włoszech, czy w Meksyku. 

Organizatorzy nie ukrywają, że inspirują się polskim Różańcem do Granic, który odbył się 7 października. Według różnych szacunków, w akcji mogło wziąć udział nawet milion osób. - Nieustannie podziwiam Polskę - powiedziała Patricia Lemmon, dodając, że Polacy "są latarnią inteligencji połączonej z dobrocią, pośród tak ciemnych wiadomości z umierającej, świeckiej Europy Zachodniej."

- Dzięki różańcowi trzymamy w naszych rękach moc Bożą, aby zablokować wroga i zachować bezpieczeństwo Ameryki - przekonuje David Martin z serwisu canadafreepress.com

Stany Zjednoczone to kolejny kraj zainspirowany polską akcją "Różaniec do Granic". 13 października włoskie stowarzyszenie sanktuariów maryjnych zorganizowało dzień postu o chlebie i wodzie oraz modlitwie różańcowej. Z kolei w ubiegłą niedzielę katolicy modlili się w Irlandii. 295 zarejestrowanych miejsc zgromadziło w sumie około 30 tysięcy osób, a dodatkowo wiele osób modliło się we własnych domach. Jak wyjaśniła rzecznik inicjatywy, to niesamowite, biorąc pod uwagę wcześniejsze alarmy o fatalnych warunkach pogodowych (miał padać śnieg lub deszcz ze śniegiem), ale też pierwotne zamiary organizatorów, którzy początkowo przewidywali że różaniec odbędzie się w 53 miejscach. - Dziesiątki tysięcy ludzi zebrało się na wybrzeżu Irlandii, aby modlić się o ochronę życia i o zachowanie i rozkwit wiary na wyspie - powiedziała Kathy Sinnott.

Lifesitenews/kh
Fot: screenshotYT

Warto poczytać

 1. putinelection18032018 18.03.2018

  Rosja uszczęśliwiła Putina!

  Jedyną niewiadomą była frekwencja. Bez 120 procent poparcia, ale też bez złudzeń i wątpliwości

 2. 1270pope23 18.03.2018

  Papież: krzyż to nie przedmiot ozdobny ani dodatek do ubrania

  Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że krzyż nie jest "przedmiotem ozdobnym ani dodatkiem do ubrania, czasem nadużywanym, lecz znakiem religijnym"

 3. 1270nordstreqm 18.03.2018

  Brytyjscy politycy za zablokowaniem Nord Stream

  Siedemnastu brytyjskich polityków, w tym były lider Partii Konserwatywnej Iain Duncan Smith, podpisało list do szefa MSZ Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, apelując o sprzeciw wobec budowy gazociągu

 4. 1270putinjhoilo 18.03.2018

  Szef NATO: atak na Skripala dowodem na coraz większą nieobliczalność Rosji

  Atak na Siergieja Skripala potwierdza rosnącą nieobliczalność Rosji - ocenił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w niedzielnym wywiadzie dla "Welt am Sonntag"

 5. 1270imigrnaci 17.03.2018

  Do Hiszpanii przypłynęła rekordowa liczba nielegalnych migrantów

  W 2017 r. do Hiszpanii przypłynęła rekordowa liczba nielegalnych migrantów - ponad 22,4 tys. W ciągu ostatniego roku ich grono powiększyło się o blisko 300 proc.

 6. Rosja17032018 17.03.2018

  Kryzys na linii Wielka Brytania-Rosja coraz gorętszy. Moskwa wydali dyplomatów

  Rosyjskie MSZ poinformowało w sobotę po wezwaniu do swojej siedziby ambasadora Wielkiej Brytanii, że podjęło decyzję o wydaleniu z kraju 23 brytyjskich dyplomatów, którzy na opuszczenie Rosji mają tydzień. Rosyjskie MSZ ogłosiło też, że kończy działalność w Rosji organizacji British Council

 7. Madryt17032018 17.03.2018

  W Madrycie krajobraz jak na wojnie. Imigranci starli się z policją [WIDEO]

  W zamieszkanej przez wielu imigrantów z Afryki madryckiej dzielnicy Lavapies trwały w piątek incydenty z udziałem mieszkańców, którzy protestowali przeciwko działaniom policji, obwiniając ją o śmierć 35-letniego Senegalczyka, ulicznego sprzedawcy

Wiadomości z kraju

więcej
CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook