Jedynie prawda jest ciekawa


Wzruszająca scena we Włoszech. Tamtejsze dzieci podziękowały polskim bohaterom

17.05.2018
1270montecassinopolacy
Wzruszająca scena we Włoszech. Tamtejsze dzieci podziękowały polskim bohaterom

Włoskie dzieci wręczyły biało czerwone maki polskim bohaterom spod Monte Cassiono. Polscy weterani przecierali łzy wzruszenia.

Dla wielu tzw. polskich rewizjonistów historycznych udział Polaków w krwawym szturmie na Monte Cassino był błędem i niepotrzebnym przelewem polskiej krwi. Takie argumenty podnoszone są od lat przez mniej lub bardziej cenionych historyków i publicystów. Tego typu opinie niewiele wnoszą do dyskusji, a zdają się jedynie umniejszać rolę polskich bohaterów.

Całe szczęście są ludzie, dla których polska odwaga i heroizm miały ogromne znaczenie. Udowodniły to włoskie dzieci, które w bardzo wzruszający sposób uczciły weteranów spod Monte Cassino. Ludzi, dzięki którym mogli urodzić się w wolnym kraju. Sceny, zarejestrowane podczas obchodów rocznicy bitwy, poruszą najtwardsze serca.  

Włoskie dzieci wręczają naszym weteranom białe i czerwone maki. Piedimonte San Germano #MonteCassino


pf

Warto poczytać

 1. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 2. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

 3. 1270royalwed 19.05.2018

  Książę Harry ożenił się z Meghan Markle

  Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry ożenił się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze z amerykańską aktorką Meghan Markle.

 4. Papiez04052018 19.05.2018

  Kościół będzie miał nowych świętych. Kim są?

  Papież Franciszek ogłosił kiedy odbędzie się kanonizacja sześciu nowych świętych Kościoła Katolickiego

 5. Ramadanwiki 18.05.2018

  Smutny znak czasów. Belgijski Ramadan rozpoczął się w... kościele

  Czy Kościół w Europie Zachodniej jeszcze funkcjonuje? Jeszcze niedawno alarmowano, że w brukselskiej diecezji zdesakralizowany ma zostać co piąty kościół. Lukę po chrześcijanach szybko wypełniają muzułmanie.

 6. Putin18052018 18.05.2018

  Cynizm Putina nie zna granic. To co powiedział wprawiło świat w zdziwienie

  Prezydent Rosji Władimir Putin skomentował w piątek słowami: "daj mu Boże zdrowie" informację o tym, że były agent GRU Siergiej Skripal opuścił szpital w Salisbury. Skripal zdaniem brytyjskich służb był zaatakowany bojowym środkiem trującym Nowiczok

 7. fuloppap18052018 18.05.2018

  Burmistrz Jersey City znów atakuje nasz kraj! „Nie przeproszę Polski”

  Zaledwie dzień po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w amerykańskim Jersey City, burmistrz tego miasta znów zaatakował Polskę na Twitterze.

 8. 1270dzidzius 18.05.2018

  Do tego prowadzi aborcja. Zabili nie to dziecko, co chcieli!

  Koszmar w Australii – matka nosząca pod sercem dwóch bliźniaków postanowiła dokonać aborcji eugenicznej jednego z nienarodzonych chłopców. Powodem była stwierdzona u niego wada serca. Lekarze przez przypadek zabili jego zdrowego brata.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook