Jedynie prawda jest ciekawa

Po zabójstwie znanej działaczki Aminy Okujewy Kijów zaostrza środki bezpieczeństwa

31.10.2017
1270amina
Po zabójstwie znanej działaczki Aminy Okujewy Kijów zaostrza środki bezpieczeństwa

W związku z aktywizacją działalności rosyjskich służb specjalnych na Ukrainie wzmożone zostaną działania antyterrorystyczne i kontrwywiadowcze - oświadczył we wtorek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie Ołeksandr Turczynow.

"Akty terrorystyczne, dywersja, zabójstwa i prowokowanie masowych zamieszek (...) związane są z wprowadzeniem przez służby specjalne Federacji Rosyjskiej aktywnej fazy planu destabilizacji wewnętrznej sytuacji w państwie" - powiedział Turczynow. 

Sekretarz RBNiO poinformował, że polecenie podwyższenia gotowości do reagowania na zagrożenia skierowano do Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, policji i Państwowej Straży Granicznej. Szczególne środki ostrożności mają obowiązywać na granicy między Ukrainą a Federacją Rosyjską. 

Na Ukrainie doszło ostatnio do dwóch głośnych zamachów. W ub. tygodniu w wyniku wybuchu ranny został parlamentarzysta Ihor Mosijczuk, a w poniedziałek zastrzelono znaną lekarkę i wolontariuszkę czeczeńskiego pochodzenia Aminę Okujewą. Wraz z nią ranny został jej mąż Adam Osmajew, oskarżany przez Rosję o planowanie w 2012 r. zabójstwa prezydenta Władimira Putina.

(PAP)

fot. Facebook.com/Amina.Okueva

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook