Jedynie prawda jest ciekawa


Wyruszył ratować chłopców uwięzionych w jaskini, ale już nie wrócił. Wdowa wspomina zmarłego nurka

12.07.2018
kunana12072018
Wyruszył ratować chłopców uwięzionych w jaskini, ale już nie wrócił. Wdowa wspomina zmarłego nurka

Był byłym nurkiem sił specjalnych tajlandzkiej marynarki. Po informacji o chłopcach uwięzionych w jaskini zgłosił się jako ochotnik i pomagał w przeprowadzeniu ich ewakuacji. Niestety pomoc przypłacił własnym życiem.

Cały świat łączy się w radości z Tajlandią. Wiadomość o uratowaniu dzieci i ich opiekuna z zalanej jaskini spotkała się z euforią i gratulacjami z wszystkich regionów świata. Największy szacunek należy się wszystkim nurkom, którzy pomimo ekstremalnie niebezpiecznych warunków dobrowolnie zdecydowali się nieść pomoc.

Niestety nie wszyscy wrócili szczęśliwie do domu. Saman Kunan, jeden z bohaterów ostatnich dni, 6 lipca podczas rozmieszczania butli ze sprężonym powietrzem stracił przytomność i nie wynurzył się. Pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

Po jego śmierci na Instagramie pojawił się emocjonalny wpis wdowy po zmarłym bohaterze. "Tęsknię za Tobą", napisała Valeepoan Kunan. "Kocham Cię, jakbyś był moim własnym sercem. Od teraz po obudzeniu się, kogo będę całować?", dodała. Do wpisu pojawiają się komentarze z kondolencjami oraz wyrazami podziwu i szacunku dla zmarłego. „Twój mąż był odważnym człowiekiem. Cały świat jest dumny z tego czego dokonał i będzie o nim pamiętał. Trzymaj się” – pisze jeden z internautów.


Po zakończeniu akcji ratunkowej hołd tragicznie zmarłemu oddał gubernator prowincji Chiang Rai. - Saman Kunan jest prawdziwym bohaterem - powiedział na konferencji prasowej, a zarazem szef sztabu Narongsak Osottanakorn - W dniu, w którym odszedł, cały zespół był smutny, ale wykorzystaliśmy ten smutek. Widzieliśmy, że on oddał swoje życie dla tego celu - powiedział.

Również premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha wspomniał w środę 38-latka. - Jego honorowa postawa, poświęcenie na zawsze pozostaną w naszych sercach - powiedział szef rządu.

Równocześnie król zobowiązał się na własny koszt wydać pogrzeb zmarłemu nurkowi. Zostanie on również pośmiertnie odznaczony przez SEALs.


rh/tvn24

Fot: instagram

Warto poczytać

 1. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 2. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 3. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 4. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 5. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 6. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 7. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 8. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook