Jedynie prawda jest ciekawa


Wojna zaczęła się w Europie; islamiści rozbijają kraje UE

05.07.2017

Wozy pancerne austriackiej armii dojechały do alpejskiej granicy z Włochami. Minister obrony Austrii, Hans Peter Doskozil oświadczył, że jego kraj jest gotów rozlokować do 750 żołnierzy na przełęczy Brenner. W ten sposób chce powstrzymać nieustanny szturm imigrantów z Włoch. Z kolei ekspert ONZ ds. zdestabilizowanych obszarów ostrzegł, że w niektórych miejscach Szwecji zaczęła się wojna domowa.

Szef austriackiej dyplomacji Sebastian Kurz stwierdził: „Przygotowania do kontroli na granicy z Włochami są nie tylko słuszne, ale także konieczne”. Dodał, że „Szykujemy się i będziemy bronić naszej granicy w Brenner”. Austriacki minister podkreślił: „Unia Europejska musi wyjaśnić, że pomoc prowadzona na Morzu Śródziemnym nie jest biletem do Europy. Uchodźców należy odeprzeć albo zatrzymać na zewnętrznych granicach i przewieźć na takie wyspy, jak Lampedusa”.

Na granicę z Włochami przysłano cztery wozy Pandur armii austriackiej, a kontrole według mediów mogą rozpocząć się tam w ciągu trzech dni.

Również władze Szwajcarii ogłosiły, że wraz z nasileniem się napływu migrantów na europejskie wybrzeża przygotowują się do wzmocnienia swych granic, między innymi z Włochami w Piemoncie i Lombardii.

Szwecja eksploduje

Państwo szwedzkie utraciło w wielu obszarach kontrolę na rzecz islamskich bojówek. Ekspert ONZ ds. zdestabilizowanych obszarów i sytuacji kryzysowych Johan Patrik Engellau, ostrzega:

Obawiam się, że to koniec dobrze zorganizowanej, porządnej i egalitarnej Szwecji, jaką znaliśmy dotychczas. Osobiście nie byłbym zaskoczony, gdyby wybuchła w niej wojna domowa w takiej czy innej formie. W niektórych miejscach prawdopodobnie już się ona zaczęła”.

Komisarz policji Lars Alversjø twierdzi: „W niektórych dzielnicach Sztokholmu panuje teraz bezprawie. (…) System prawny, podstawa każdego demokratycznego społeczeństwa, załamuje się”.

Per Magnus Ranstorp, ekspert ds. terroryzmu szwedzkiej akademii wojskowej, przyznał: „W najbardziej dotkniętych dzielnicach ekstremiści przejęli kontrolę. Poczucie praworządności, bezpieczeństwa i spokoju zagrożone jest faktem, że siły policyjne przestają sobie radzić, a sytuacja stale się pogarsza. Szwecja jest w katastrofalnej sytuacji.

Z raportu, który wyciekł do mediów wynika, że liczba stref bezprawia (zwanych „strefami no-go”) w Szwecji zwiększyła się do 61. To o 6 więcej niż zaledwie rok temu. Wzrost dotyczy nie tylko liczby, ale też powierzchni tych stref.

Kilka dni temu szef policji Dan Eliasson przemawiając w szwedzkiej telewizji dramatycznie prosił społeczeństwo szwedzkie: „Pomóżcie nam, pomóżcie!”, Ostrzegł, że policja nie może już utrzymać spokoju i porządku i dlatego musi prosić wszystkie „pozytywne siły” w kraju o wsparcie.

Cytowany już ekspert ONZ ds. zdestabilizowanych obszarów przyznał:

Rząd wydaje się nie rozumieć, że utracił kontrolę. Jest taki punkt, kiedy już nie można zatrzymać rozwoju wypadków. (...) Jeśli tu i teraz podejmiemy jasne i zdecydowane działanie – w tym wstrzymanie imigracji i zaprzestanie politycznego promowania multikulturalizmu – być może uda się nam, z trudem, uratować Szwecję”.

Policyjne siły bezpieczeństwa Säpo ostrzegły niedawno, że w kraju są tysiące islamistów, wyznających ideologię ISIS.

10news.one/PAP/MBB

Fot. Ggia/wikimedia.org

Warto poczytać

 1. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 2. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 3. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

 4. Kim28032018 21.04.2018

  Wielki sukces międzynarodowej dyplomacji. Koreański reżim zawiesza program nuklearny

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA

 5. Soroswiki 20.04.2018

  Rząd Orbana przygotowuje ustawy "Stop Soros". Fundacja miliardera ucieknie z Węgier?

  Fundacja urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, Open Society, zdecyduje, czy pozostać na Węgrzech, po przyjęciu przez parlament rządowego pakietu ustaw antyimigracyjnych - powiedział Reuterowi rzecznik fundacji, Csaba Csontos

 6. ImigranciFlickr 20.04.2018

  Nowy sposób imigrantów na trafienie do Europy. Może ich dotrzeć nawet kilkaset tysięcy

  Tysiące obywateli państw afrykańskich i południowoamerykańskich dostają się na terytorium Hiszpanii na podstawie sfałszowanych wiz. Najwięcej z nich pochodzi z Maroka

 7. Jerozolima 20.04.2018

  Znana aktorka odmawia przyjazdu do Izraela

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu, gdzie w czerwcu miała otrzymać odznaczenie. Powodem są ostatnie wydarzenia związane z tym krajem, które 36-letnia aktorka nazwała "wyjątkowo przykrymi" - ogłosiła w piątek organizacja, która miała jej wręczyć nagrodę

 8. 1270rosjamundile 20.04.2018

  60 europosłów wzywa rządy europejskie do bojkotu Mundialu

  Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook