Jedynie prawda jest ciekawa


Włoski sąd odebrał Polce dziecko. Kobieta wykradła je ze szpitala

05.05.2018
italy05052018
Włoski sąd odebrał Polce dziecko. Kobieta wykradła je ze szpitala

W rejonie Salerno na południu Włoch trwają poszukiwania 33-letniej Polki, która w piątek wykradła swe miesięczne dziecko z tamtejszego szpitala. Kobieta urodziła syna będąc w stanie nietrzeźwym i dlatego sąd dla nieletnich zdecydował o odebraniu dziecka matce.

Chłopiec, urodzony 28 marca, miał na mocy decyzji sądu trafić do placówki opiekuńczej. Dyrekcja szpitala w Salerno oczekiwała na decyzję, do jakiego ośrodka zostanie przekazany. Aby można było monitorować noworodka i lepiej kontrolować jego sytuację rodzinną, przebywał on na oddziale intensywnej terapii neonatologicznej, choć jego stan był dobry - podają włoskie media.

 Gdy lekarze stwierdzili w chwili porodu, że kobieta zgłosiła się do szpitala pijana, zgodnie z procedurami zawiadomili o tym sąd dla nieletnich. Ten zaś pod koniec kwietnia zdecydował, że dziecko zostanie odebrane matce.

Kobieta, mieszkająca w pobliskiej miejscowości Giffoni Valle Piana, przychodziła codziennie do szpitala nakarmić dziecko. W piątkowy wieczór wykorzystała moment zmiany personelu medycznego i oddaliła się z nim. Na nagraniu ze szpitalnych kamer monitoringu widać, że gdy opuszczała klinikę, towarzyszył jej mężczyzna.

W placówce wszczęto wewnętrzne dochodzenie, by ustalić okoliczności całego zdarzenia.

Według mediów kobieta ma jeszcze dwoje starszych dzieci; jedno z nich trafiło do rodziny zastępczej.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/


Warto poczytać

 1. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

 2. 1270royalwed 19.05.2018

  Książę Harry ożenił się z Meghan Markle

  Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry ożenił się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze z amerykańską aktorką Meghan Markle.

 3. Papiez04052018 19.05.2018

  Kościół będzie miał nowych świętych. Kim są?

  Papież Franciszek ogłosił kiedy odbędzie się kanonizacja sześciu nowych świętych Kościoła Katolickiego

 4. Ramadanwiki 18.05.2018

  Smutny znak czasów. Belgijski Ramadan rozpoczął się w... kościele

  Czy Kościół w Europie Zachodniej jeszcze funkcjonuje? Jeszcze niedawno alarmowano, że w brukselskiej diecezji zdesakralizowany ma zostać co piąty kościół. Lukę po chrześcijanach szybko wypełniają muzułmanie.

 5. Putin18052018 18.05.2018

  Cynizm Putina nie zna granic. To co powiedział wprawiło świat w zdziwienie

  Prezydent Rosji Władimir Putin skomentował w piątek słowami: "daj mu Boże zdrowie" informację o tym, że były agent GRU Siergiej Skripal opuścił szpital w Salisbury. Skripal zdaniem brytyjskich służb był zaatakowany bojowym środkiem trującym Nowiczok

 6. fuloppap18052018 18.05.2018

  Burmistrz Jersey City znów atakuje nasz kraj! „Nie przeproszę Polski”

  Zaledwie dzień po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w amerykańskim Jersey City, burmistrz tego miasta znów zaatakował Polskę na Twitterze.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook