Jedynie prawda jest ciekawa


Włosi: Zabrać Polakom eurofundusze, bo nie chcą imigrantów

21.06.2017

Włochy stawiają warunki ws. wydatkowania unijnych środków z funduszu spójności. Przedstawiciel tego kraju ds. europejskich oświadczył, że państwa, które łamią zasady praworządności, nie powinny dostawać pieniędzy. Oczywiście na eksponowanym miejscu wśród zasad "praworządności" włoski polityk wymienił odmowę przyjmowania imigrantów.

Tymczasem w Italii jeszcze nie opadł kurz wokół skandalu tzw. Mafii Capitale, która stworzyła kryminalny system zarabiania na imigrantach i publicznych pieniądzach. 

"Na niczym nie zarabia się tak dobrze, jak na imigrantach i Romach. Zamknęliśmy rok z 40 milionami euro zysku. Nawet handel narkotykami nie przynosi takich zysków" – przyznał w podsłuchanej rozmowie Massimo Carminati, gangster z szajki Banda della Magliana, terroryzującej przez lata Wieczne Miasto. W 2015 r. został on – wraz z 45. innymi osobami – oskarżony o korupcję w operowaniu państwowymi funduszami na pomoc imigrantom. Współdziałali z nim politycy różnych szczebli i biznesmeni.

Rzymscy mafiosi korumpowali lokalnych polityków i urzędników, załatwiając u nich lukratywne kontrakty dla swoich firm, dotyczące pomocy socjalnej dla imigrantów i azylantów. Wśród oskarżonych znalazł się też Riccardo Brugia - prawa ręka Carminatiego. Kierował wymuszeniami i był strażnikiem mafijnego arsenału. Współdziałał z nimi wiceszef gabinetu b. burmistrza Rzymu, Luca Odevaine, który brał łapówki za przydzielanie zleceń z funduszy na imigrantów. Podobnie wygląda sytuacja w innych rejonach Włoch, w których zgromadzono imigrantów. Na Sycylii (a gdzieżby indziej!) powstał cały łańcuszek korzystających z funduszy na utrzymanie imigrantów oraz z nich samych. W największych ośrodku azylowym do obsługi 3 tys. imigrantów zatrudniono 700 osób! Całe wioski znalazły tu pracę. Natomiast trwonione tak pieniądze nie wystarczyły na utrzymanie migrantów. Jednak i na to ziomkowie Dona Corleone znaleźli receptę. Okoliczni chłopi zaczęli zatrudniać Afrykańczyków na czarno za 30 proc. stawki minimalnej. Na całym Półwyspie Apenińskim pojawiło się równocześnie wiele ciemnoskórych pań, uprawiających najstarszy zawód świata.

Pomagać rzeczywiście, a nie żerować

Przy takim biznesowym podejściu do imigracji nie ma co dziwić się, że w Zachodniej Europie są całe rzesze głoszące potrzebę "kulturowego ubogacenia". Po prostu liczni cwaniacy znaleźli jeszcze jeden sposób na wyciąganie publicznych pieniędzy, w tym unijnych. Jednak większości Polaków i Europejczyków ze środka kontynentu pieniądze nie są w stanie przykryć zwykłego draństwa w traktowaniu cudzoziemców i oszukiwania krajowych podatników. Nie przysłaniają też ogromnych zagrożeń, wynikających z takiej formy "ubogacania" – cywilizacyjnych, ale przede wszystkim czysto fizycznych w postaci śmiercionośnego terroryzmu.

Nic dziwnego, że polski rząd woli wydawać pieniądze podatników dla ofiar wojen tam, gdzie one żyją. "Należy pamiętać, że pomoc jednemu człowiekowi na miejscu – w Syrii czy Afryce Północnej jest tańsza niż po przyjeździe do Europy” – zauważył wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w ostatnim roku podnieśliśmy kwotę pomocy dla uchodźców do 43 mln zł, w bieżącym i przyszłym roku chcemy zwiększyć tę kwotę.

Szkolimy też policjantów, nasi policjanci i żołnierze są w kilku krajach. Pomagają m.in. w zapewnieniu spokoju w obozach dla uchodźców, by nie dochodziło tam do niepotrzebnych napięć” – podkreślił wicepremier.

Polskie władze konsekwentnie sugerują Unii rozmowę o problemie pomocy dla rzeczywistych ofiar, a nie o imigrantach o nieustalonych tożsamości i zamiarach, których bezkrytycznie wpuszczono do Europy.

PAP/MBB

Fot. Irish Defence Forces


Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 3. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 4. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 5. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook