Jedynie prawda jest ciekawa


Włosi: Zabrać Polakom eurofundusze, bo nie chcą imigrantów

21.06.2017

Włochy stawiają warunki ws. wydatkowania unijnych środków z funduszu spójności. Przedstawiciel tego kraju ds. europejskich oświadczył, że państwa, które łamią zasady praworządności, nie powinny dostawać pieniędzy. Oczywiście na eksponowanym miejscu wśród zasad "praworządności" włoski polityk wymienił odmowę przyjmowania imigrantów.

Tymczasem w Italii jeszcze nie opadł kurz wokół skandalu tzw. Mafii Capitale, która stworzyła kryminalny system zarabiania na imigrantach i publicznych pieniądzach. 

"Na niczym nie zarabia się tak dobrze, jak na imigrantach i Romach. Zamknęliśmy rok z 40 milionami euro zysku. Nawet handel narkotykami nie przynosi takich zysków" – przyznał w podsłuchanej rozmowie Massimo Carminati, gangster z szajki Banda della Magliana, terroryzującej przez lata Wieczne Miasto. W 2015 r. został on – wraz z 45. innymi osobami – oskarżony o korupcję w operowaniu państwowymi funduszami na pomoc imigrantom. Współdziałali z nim politycy różnych szczebli i biznesmeni.

Rzymscy mafiosi korumpowali lokalnych polityków i urzędników, załatwiając u nich lukratywne kontrakty dla swoich firm, dotyczące pomocy socjalnej dla imigrantów i azylantów. Wśród oskarżonych znalazł się też Riccardo Brugia - prawa ręka Carminatiego. Kierował wymuszeniami i był strażnikiem mafijnego arsenału. Współdziałał z nimi wiceszef gabinetu b. burmistrza Rzymu, Luca Odevaine, który brał łapówki za przydzielanie zleceń z funduszy na imigrantów. Podobnie wygląda sytuacja w innych rejonach Włoch, w których zgromadzono imigrantów. Na Sycylii (a gdzieżby indziej!) powstał cały łańcuszek korzystających z funduszy na utrzymanie imigrantów oraz z nich samych. W największych ośrodku azylowym do obsługi 3 tys. imigrantów zatrudniono 700 osób! Całe wioski znalazły tu pracę. Natomiast trwonione tak pieniądze nie wystarczyły na utrzymanie migrantów. Jednak i na to ziomkowie Dona Corleone znaleźli receptę. Okoliczni chłopi zaczęli zatrudniać Afrykańczyków na czarno za 30 proc. stawki minimalnej. Na całym Półwyspie Apenińskim pojawiło się równocześnie wiele ciemnoskórych pań, uprawiających najstarszy zawód świata.

Pomagać rzeczywiście, a nie żerować

Przy takim biznesowym podejściu do imigracji nie ma co dziwić się, że w Zachodniej Europie są całe rzesze głoszące potrzebę "kulturowego ubogacenia". Po prostu liczni cwaniacy znaleźli jeszcze jeden sposób na wyciąganie publicznych pieniędzy, w tym unijnych. Jednak większości Polaków i Europejczyków ze środka kontynentu pieniądze nie są w stanie przykryć zwykłego draństwa w traktowaniu cudzoziemców i oszukiwania krajowych podatników. Nie przysłaniają też ogromnych zagrożeń, wynikających z takiej formy "ubogacania" – cywilizacyjnych, ale przede wszystkim czysto fizycznych w postaci śmiercionośnego terroryzmu.

Nic dziwnego, że polski rząd woli wydawać pieniądze podatników dla ofiar wojen tam, gdzie one żyją. "Należy pamiętać, że pomoc jednemu człowiekowi na miejscu – w Syrii czy Afryce Północnej jest tańsza niż po przyjeździe do Europy” – zauważył wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w ostatnim roku podnieśliśmy kwotę pomocy dla uchodźców do 43 mln zł, w bieżącym i przyszłym roku chcemy zwiększyć tę kwotę.

Szkolimy też policjantów, nasi policjanci i żołnierze są w kilku krajach. Pomagają m.in. w zapewnieniu spokoju w obozach dla uchodźców, by nie dochodziło tam do niepotrzebnych napięć” – podkreślił wicepremier.

Polskie władze konsekwentnie sugerują Unii rozmowę o problemie pomocy dla rzeczywistych ofiar, a nie o imigrantach o nieustalonych tożsamości i zamiarach, których bezkrytycznie wpuszczono do Europy.

PAP/MBB

Fot. Irish Defence Forces


Warto poczytać

 1. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 2. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 3. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

 4. kolinda-grabar-kitarovic-17072018 17.07.2018

  Te zdjęcia prezydent Chorwacji stały się hitem sieci. Kto odpowiada za tę manipulację?

  Finałowe starcie na stadionie Łużniki w Moskwie pomiędzy Chorwacją oraz Francją skupiło na sobie uwagę milionów osób na całym świecie.

 5. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 6. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 7. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 8. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook