Jedynie prawda jest ciekawa


Włochy: 24 tysiące tabletów na rzecz autonomii

27.07.2017

Władze włoskiej Lombardii kupują 24 tysiące tabletów na październikowe referendum w sprawie autonomii regionu. Koszt tego zakupu wraz z instalacją programu to 23 miliony euro. "To inwestycja, a nie wydatek" - zapewnił szef władz regionalnych Roberto Maroni.

Podczas referendum konsultacyjnego, rozpisanego przez władze regionalne na 22 października, tablety będą zainstalowane w 8 tysiącach lokali. Jak ogłoszono w stolicy regionu – Mediolanie - głosowanie będzie całkowicie elektroniczne i anonimowe. Na akcję promującą referendum władze wydały 1,6 miliona euro. Inicjatorem referendum jest Roberto Maroni z prawicowej Ligi Północnej, która od lat opowiada się za autonomią regionów na północy i zarzuca władzom w Rzymie, że "kradną" pieniądze z budżetu.

Pomysł zakupu tabletów ostro skrytykowała rządząca we Włoszech centrolewicowa Partia Demokratyczna, która także samo głosowanie uważa za "propagandowe". Przywódca tego ugrupowania, były premier Matteo Renzi oświadczył: "Nigdy nie widziałem równie niepotrzebnego referendum jak to Maroniego". Odnosząc się do zakupu urządzeń elektronicznych, Renzi stwierdził, że pieniądze na ten cel należało przeznaczyć na szkoły i przedszkola, gdzie - jak dodał - są bardziej potrzebne.

Roberto Maroni stwierdził, że po głosowaniu tablety zostaną przekazane szkołom, w których będą urządzone lokale wyborcze.

PAP/MBB

Fot. pixabay

Warto poczytać

 1. 1270idrf35 22.05.2018

  Generał: Izrael jako pierwszy użył w walce myśliwca F-35

  Izrael jest pierwszym państwem, które użyło w walce nowoczesnego wielozadaniowego myśliwca F-35 produkowanego przez USA - poinformował we wtorek dowódca izraelskich sił powietrznych generał Amikam Norkin.

 2. SzwecjawojskoFlickr 22.05.2018

  Szwecja przygotowuje się do wojny. Radzi zakup żywności i lekarstw

  Aż 4,5 miliona szwedzkich gospodarstw otrzyma informacje na temat tego, jak radzić sobie w czasie wojny - informuje agencja Reutersa. To pierwsza taka akcja od czasów zimnej wojny

 3. AIspot 22.05.2018

  Nie możesz pomalować paznokci u stóp, więc dokonaj aborcji. Oto rada od Amnesty International [WIDEO]

  W sprawie Alfiego Evansa milczeli, za to do aborcji namawiają ochoczo. Tak wygląda smutna prawda na temat Amnesty International

 4. merkel21052018 21.05.2018

  Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

  Aktorzy do złudzenia przypominający Putina, Trumpa i Kim Dzong Una wspólnie ubolewają nad losem pokrzywdzonych muzułmanów. Po chwili kobieta wyglądająca jak kanclerz Niemiec ratuje tonących uchodźców.

 5. Papiez04052018 21.05.2018

  Papież Franciszek do biskupów: "Nie możecie głosić ubóstwa i żyć jak faraonowie!"

  Papież Franciszek w przemówieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch mówił biskupom w poniedziałek, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

 6. 1270szartinkakominka 21.05.2018

  Koszmar w Rosji, mężczyzna przez 20 lat zbierał ciała martwych dziewcząt

  Ta historia brzmi, jak scenariusz podrzędnego horroru i choć wyszła na jaw 7 lat temu, w Rosji wciąż jest o niej głośno. 52-letni profesor z Niżnego Nowogrodu Anatolij Moskwin, przez 20 lat wykopywał na cmentarzu ciała d

 7. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 8. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook