Jedynie prawda jest ciekawa


Wizyta Merkel w Polsce. Głównym tematem reforma UE

28.01.2017

Reforma Unii Europejskiej, Brexit, kwestie bezpieczeństwa i współpraca bilateralna - to według premier Beaty Szydło będą główne tematy jej rozmów z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wizyta Merkel planowana jest na początku lutego w Warszawie.

"W tej chwili rzeczywiście jest przygotowywana wizyta kanclerz Niemiec w Polsce, (odbędzie się) na początku lutego" - powiedziała szefowa rządu w sobotę w RMF FM. 

Szydło powiedziała, że główne tematy jej planowanych rozmów z Merkel, to: reforma Unii Europejskiej, wpływ Brexitu na funkcjonowanie UE, bezpieczeństwo oraz kwestie bilateralne, które dotyczą polsko-niemieckiej współpracy. 

"Sądzę, że będziemy też rozmawiać o ważnych dla Polski sprawach, czyli o sytuacji Polaków mieszkających w Niemczech, upominamy się o (Polonię) zawsze i wszędzie" - zadeklarowała szefowa rządu. Zdaniem premier, wizyta Merkel w Warszawie będzie ważna, szczególnie w okresie, kiedy Unia Europejska zmienia się i kiedy Unii potrzebne są reformy. 

"Polska i Niemcy są tymi dwoma państwami, które będą nadawały ton dyskusji o zmianach w UE. My chcemy reform, mam nadzieję, że pani kanclerz Merkel przekona się, że te reformy są Unii potrzebne" - podkreśliła. 

Szef MSZ Witold Waszczykowski informował, że wizyta kanclerz Niemiec w Warszawie planowana jest "w okolicach" 7 lutego. Według niego w agendzie wizyty pojawi się wiele kwestii bilateralnych, ale i europejskich, jak Brexit czy kryzys migracyjny.

wkt/PAP

[fot. fratria]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook