Jedynie prawda jest ciekawa


Wielki sukces policji – skonfiskowano narkotyki, które mogły zabić miliony.

12.02.2018
1270dea
Wielki sukces policji – skonfiskowano narkotyki, które mogły zabić miliony.

Policja z Bostonu poinformowała, że udało im się przejąć niemal piętnaście kilogramów syntetycznego opioidu fentanylu z rąk przestępców powiązanych z meksykańskim kartelem. Taka ilość narkotyku mogłaby zabić nawet 7 milionów osób. Ten największy od lat sukces policji antynarkotykowej jest tym bardziej istotny, że USA zmaga się z epidemią uzależnień od opioidów, która została już ogłoszona kryzysem narodowym.

Przejęcie narkotyków było efektem 6-miesięcznej operacji, podczas której policja podsłuchiwała członków ulicznego gangu. Był on powiązany z słynnym meksykańskim kartelem Sinaloa – tym samym, którego szefem był swego czasu legendarny Joaquin „El Chapo” Guzman. Oprócz fentanylu policjanci skonfiskowali 7,5 kilograma kokainy, 6 kilogramów heroiny, 6000 tabletek przeciwbólowych zawierających opioidy, dwie sztuki broni palnej oraz 300 tysięcy dolarów w gotówce.

W sieci

Półroczne śledztwo doprowadziło również do aresztowania 38 przestępców powiązanych z handlem narkotykami. Największą zdobyczą jest bez wątpienia Robert Contreras, jeden z najważniejszych handlarzy narkotykami w rejonie, powiązany bezpośrednio z meksykańskim kartelem Sinaloa. Policji udało namierzyć się jednego z jego klientów, Edwarda Soto-Pereza. Dzięki podsłuchom przejęli zakodowane wiadomości, które wymieniał z Contrerasem, co pozwoliło im namierzyć jego magazyn, a także innych klientów.

USA przeżywa właśnie jeden z najgorszych kryzysów narkotykowych w swojej historii, który zdaniem niektórych ekspertów jest poważniejszy niż epidemia cracku z lat osiemdziesiątych. Massachusetts jest jednym ze stanów, które były nim dotknięte w najgorszym stopniu. Według Daniela Conleya, prokuratora okręgowego który zatwierdził podsłuchy, przedawkowanie opioidów powoduje w jego stanie więcej zgonów niż wszystkie zabójstwa, samobójstwa i wypadki samochodowe razem wzięte. Nie dziwi więc, że tamtejsza policja cieszy się z przejęcia narkotyku, który mógł być podzielony na miliony dawek – z których każda mogła być ostatnia.

Wiktor Młynarz.

Warto poczytać

 1. BazylikaGrobuPanskiego25022018 25.02.2018

  Niespokojnie w Jerozolimie. Bazylika Grobu Pańskiego zamknięta w proteście przeciw polityce Izraela

  Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli w niedzielę Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej

 2. halicki25022018 25.02.2018

  Platforma namawia do przyjęcia Euro. "Europa rozwija się szybciej dzięki wspólnej strefie walutowej"

  - Politycy odnieśli się do zapowiedzi Grzegorza Schetyny o przedstawieniu strategii dotyczącej przyjęcia przez Polskę euro.

 3. womanusa25022018 25.02.2018

  Kim była kobieta, która zaatakowała Biały Dom? Policja ujawnia jej tożsamość

  Waszyngtońska policja zidentyfikowała kobietę, która w piątek próbowała staranować bramę do Białego Domu. Sprawczynią okazała się 35-letnia mieszkanka stanu Tennessee, Jessica Ford.

 4. trudeau25022018 25.02.2018

  Ukochany przez lewicę premier Kanady stał się obiektem kpin. Teraz może jeszcze stracić władzę

  Justin Trudeau z rodziną udał się na wizytę państwową do Indii. Jego wizyta miała na celu wzmocnienie współpracy gospodarczej pomiędzy Indiami i Kanadą – ale wywołała skandal, który może kosztować go władzę.

 5. 1270estonia 24.02.2018

  Estonia świętuje 100-lecie niepodległości

  Z tej okazji na stronie rządowego programu "Niepodległa" przygotowano specjalny film z życzeniami dla naszych przyjaciół.

 6. Gettowiki 24.02.2018

  Polski dyplomata ocalił 2 tysiące Żydów. Dziś nie ma nawet grobu

  Konsul Konstanty Rokicki wystawił w latach 40. ponad tysiąc fałszywych paszportów Paragwaju dla ok. 2 tys. polskich Żydów - podała na Twitterze ambasada RP w Bernie. Dokumentów, które w czasie Holokaustu ratowały Żydom życie, było więc znacznie więcej niż szacowali historycy

 7. 1270macron 23.02.2018

  Francja przedstawiła kolejny plan walki z radykalizacją

  Trzy lata po dżihadystycznych atakach ze stycznia 2015 roku francuski rząd przedstawił w piątek nowy plan walki z radykalizacją. Przewiduje on m.in. odizolowanie więźniów, których uznano za zradykalizowanych, i zwiększenie kontroli nad prywatnymi szkołami.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook