Jedynie prawda jest ciekawa


Wielki sukces policji – skonfiskowano narkotyki, które mogły zabić miliony.

12.02.2018
1270dea
Wielki sukces policji – skonfiskowano narkotyki, które mogły zabić miliony.

Policja z Bostonu poinformowała, że udało im się przejąć niemal piętnaście kilogramów syntetycznego opioidu fentanylu z rąk przestępców powiązanych z meksykańskim kartelem. Taka ilość narkotyku mogłaby zabić nawet 7 milionów osób. Ten największy od lat sukces policji antynarkotykowej jest tym bardziej istotny, że USA zmaga się z epidemią uzależnień od opioidów, która została już ogłoszona kryzysem narodowym.

Przejęcie narkotyków było efektem 6-miesięcznej operacji, podczas której policja podsłuchiwała członków ulicznego gangu. Był on powiązany z słynnym meksykańskim kartelem Sinaloa – tym samym, którego szefem był swego czasu legendarny Joaquin „El Chapo” Guzman. Oprócz fentanylu policjanci skonfiskowali 7,5 kilograma kokainy, 6 kilogramów heroiny, 6000 tabletek przeciwbólowych zawierających opioidy, dwie sztuki broni palnej oraz 300 tysięcy dolarów w gotówce.

W sieci

Półroczne śledztwo doprowadziło również do aresztowania 38 przestępców powiązanych z handlem narkotykami. Największą zdobyczą jest bez wątpienia Robert Contreras, jeden z najważniejszych handlarzy narkotykami w rejonie, powiązany bezpośrednio z meksykańskim kartelem Sinaloa. Policji udało namierzyć się jednego z jego klientów, Edwarda Soto-Pereza. Dzięki podsłuchom przejęli zakodowane wiadomości, które wymieniał z Contrerasem, co pozwoliło im namierzyć jego magazyn, a także innych klientów.

USA przeżywa właśnie jeden z najgorszych kryzysów narkotykowych w swojej historii, który zdaniem niektórych ekspertów jest poważniejszy niż epidemia cracku z lat osiemdziesiątych. Massachusetts jest jednym ze stanów, które były nim dotknięte w najgorszym stopniu. Według Daniela Conleya, prokuratora okręgowego który zatwierdził podsłuchy, przedawkowanie opioidów powoduje w jego stanie więcej zgonów niż wszystkie zabójstwa, samobójstwa i wypadki samochodowe razem wzięte. Nie dziwi więc, że tamtejsza policja cieszy się z przejęcia narkotyku, który mógł być podzielony na miliony dawek – z których każda mogła być ostatnia.

Wiktor Młynarz.

Warto poczytać

 1. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 2. sweden21072018 21.07.2018

  Ogromne pożary w Szwecji. Polscy strażacy wyruszyli na ratunek

  Po północy w sobotę ze Świnoujścia (Zachodniopomorskie) wyruszyła do Szwecji grupa polskich strażaków wraz ze sprzętem. Przez najbliższe dwa tygodnie Polacy będą uczestniczyć w akcji gaszenia pożarów w tym kraju.

 3. usarmy21072018 21.07.2018

  Mocne wsparcie z USA dla Ukrainy. Pentagon zapowiada dużą pomoc finansową

  Amerykańskie ministerstwo obrony zapowiedziało w piątek wydzielenie dodatkowej pomocy finansowej w wys. 200 mln dolarów USA dla Ukrainy na cele bezpieczeństwa

 4. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 5. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 6. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook