Jedynie prawda jest ciekawa


Wiceszef PE ostro krytykuje Merkel

20.05.2017

- Niemiecka kanclerz doprowadziła swoimi działaniami do fiaska europejskiej polityki migracyjnej - ocenił Alexander Graf Lambsdorff.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Alexander Graf Lambsdorff skrytykował w sobotę w wywiadzie dla „Neue Osnabruecker Zeitung” politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel i zarzucił jej „ignorowanie” stanowiska krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

- Ten niemiecki rząd raz po raz ignorował europejskich partnerów, podnosił zbyt wysoko poprzeczkę i stawiał ich przed faktami dokonanymi — powiedział niemiecki europoseł z liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP).

- Niemiecka kanclerz doprowadziła swoimi działaniami do fiaska europejskiej polityki migracyjnej; nie widzę możliwości znalezienia w najbliższej przyszłości wspólnej drogi — ocenił Lambsdorff.

Jego zdaniem, Niemcy potrzebują ustawy migracyjnej, która pozwoli na „inteligentne sterowanie” procesem imigracji.

Od 2015 roku z zamiarem ubiegania się o azyl do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki. Naciski Berlina, by wszystkie kraje Unii Europejskiej przyjmowały uchodźców, spotkały się ze sprzeciwem przede wszystkim w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

[fot. PAP/EPA]

ems/PAP

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook