Jedynie prawda jest ciekawa


Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

17.04.2018
Soroswiki
Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech.

Odnosząc się w Radiu Kossuth do poniedziałkowego spotkania Sorosa i Timmermansa w Brukseli, Szijjarto oznajmił, że ani oni, ani wspierane przez nich organizacje pozarządowe nie potrafią albo nie chcą zaakceptować wyników wyborów parlamentarnych na Węgrzech z 8 kwietnia.

Jak podkreślił, rządząca koalicji konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej odniosła na wyborach historyczne zwycięstwo - wygrała po raz trzeci z rzędu i zdobyła większość 2/3 mandatów w parlamencie.

Według Szijjarto Soros i Timmermans to politycy skrajnie proimigracyjni. - Wiemy też, że obaj są zdecydowanymi przeciwnikami węgierskiego rządu i węgierskiej polityki migracyjnej - oznajmił minister.

Wyraził przekonanie, że presja wywierana na rząd węgierski z powodu jego polityki migracyjnej będzie się utrzymywać, a nawet nasilać. Jednak rząd dysponuje tak dużym poparciem - z uwagi na rekordową, około 70-procentową frekwencję oraz wysoki odsetek głosów oddanych na rządzącą koalicję - że jest w stanie oprzeć się nawet najsilniejszym naciskom - zaznaczył.

W poniedziałek Szijjarto ocenił, że poprzez rozmowy w Brukseli Soros chce doprowadzić do ukarania Węgrów, bo zagłosowali na odrzucający imigrację Fidesz. Według rządu węgierskiego Soros chce sprowadzić do Europy miliony imigrantów.

Rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein powiedział w poniedziałek o spotkaniu Timmermansa z Sorosem, że drzwi KE są otwarte dla wszystkich i dotyczy to także przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Wcześniej inny rzecznik KE Margaritis Schinas powiedział, że Soros i Timmermans znają się od dawna i regularnie rozmawiają na szeroki wachlarz tematów dotyczących UE. Sam Timmermans mówił w styczniu, że współpracuje z Sorosem od około 20 lat, a podczas ich rozmów stale powraca temat, jak można wzmocnić jedność Unii Europejskiej.

Soros, którego osobista fortuna pod koniec 2017 r. została oszacowana przez "Forbesa" na ok. 23 mld dolarów USA, urodził się na Węgrzech. Po II wojnie światowej wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie studiował filozofię i został traderem na giełdzie papierów wartościowych. Następnie przeniósł się do USA, gdzie w roku 1969 założył firmę Soros Fund Management.

PAP
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 2. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 3. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 4. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 5. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 7. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook