Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

W ogniu zamachów

19.03.2016

Kolejny zamach wstrząsnął Turcją! Co najmniej dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w zamachu samobójczym, do którego doszło w głównej dzielnicy handlowej i turystycznej Stambułu - poinformowała telewizja CNN-Turk. Wśród ofiar śmiertelnych jest zamachowiec.

Eksplozja miała miejsce na ulicy Istiklal, szerokim bulwarze, zamkniętym dla ruchu kołowego - podaje agencja Reutera.

Jeden ze świadków widział policyjne śmigłowce krążące nad miejscem, gdzie doszło do zamachu. Turecka telewizja pokazuje ujęcia ludzi uciekających z miejsca ataku. Na razie więcej szczegółów
nie podano.

Tymczasem pięciu mężczyzn narodowości tureckiej zostało oskarżonych przez sąd w Ankarze o zabójstwo i związki z zamachem samobójczym z 13 marca w tureckiej stolicy, gdzie zginęło 37 osób - podała w sobotę agencja Anatolia. Wszyscy trafili do aresztu.

Zostali oni również oskarżeni o "zamach na jedność państwa i narodu" tureckiego - sprecyzowała ta rządowa agencja prasowa.

Czterech innych podejrzanych, zatrzymanych podczas obławy policyjnej przeprowadzonej od razu po zamachu, zostało zwolnionych pod nadzorem sądowym - podała Anatolia, powołując się na źródła w sądzie w Ankarze.

W czwartek zbrojne ugrupowanie Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK), powiązane ze zdelegalizowaną w Turcji Partią Pracujących Kurdystanu (PKK), przyznało się na swojej stronie internetowej do przeprowadzenia 13 marca samobójczego zamachu bombowego w centrum Ankary, w którym 37 osób zginęło, a ponad 120 zostało rannych.

Grupa opisała zamach jako "akt zemsty" za prowadzone od lipca ub. roku działania tureckich sił bezpieczeństwa w zdominowanej przez ludność kurdyjską południowo-wschodniej części kraju. Zapowiedziała też kolejne akty terroru wobec sił bezpieczeństwa.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. PAP/EPA]
Słowa kluczowe:

Turcja

,

Stambuł

,

zamachy

,

terroryzm

,

wybuch

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook