Jedynie prawda jest ciekawa


W Europie zakażą noszenia burek i nikabu

12.04.2017

Wiele wskazuje na to, że europejskie muzułmanki wkrótce nie będą mogły nosić nikabu i burki – tradycyjny strój może zostać zakazany. Jak donoszą zagraniczne media, decyzja w tej sprawie miała zapaść na kongresie Europejskiej Partii Ludowej (EPP), największej siły w Parlamencie Europejskim.

- Chcemy kompletnego zakazu zakrywania twarzy w Unii Europejskiej – powiedział po kongresie partii jej lider Manfred Weber.

Politycy ugrupowania, z którego wywodzi się najważniejsza osoba w UE - szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, a o którego sile decydują m.in. członkowie z partii niemieckiej kanclerz Angeli Merkel CDU, tłumaczą że tego typu obostrzenia mają  na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zapobieganie aktom terroru. Dodatkowym motywem, który ma skłaniać do zakazu jest umożliwienie Europejczykom „patrzenia na siebie nawzajem, co stanowi integralną część ludzkiej interakcji w Europie" – przekonują członkowie EPP.

Pytanie tylko, czy takie rozwiązanie, które bez wątpienia zyska wielu zwolenników, szczególnie w radyklanych kręgach, jest czymś, z czego powinniśmy się cieszyć. Wkrótce może się okazać, że uwłaczające europejskim normom jest noszenie krzyżyków na piersiach, czy ubieranie barw narodowych. Dziwić  może, że politycy, którzy tak wiele mówią o dyskryminacji, w pewien sposób chcą ją zalegalizować.

Najbardziej jednak uderza to swoiste rozdwojenie jaźni, które z jednej strony każe europejskim politykom zapraszać emigrantów na nasz kontynent, a z drugiej od początku zakłada ich złe intencje i nakłada różnorakie obostrzenia. Tę słabość dostrzegają terroryści i dlatego w liście adresowanym do kanclerz Merkel, który krąży w zagranicznych mediach straszą:

"12 niewierzących może zostać zabitych w Niemczech przez naszych błogosławionych braci. Ale Ty, Merkel chyba się nie martwisz o swoich małych, brudnych poddanych. Twoje Tornada nadal latają nad ziemią Kalifatu, by mordować muzułmanów, ale my pozostajemy wytrwali w łasce Allaha".  Według tej relacji na liście śmierci Państwa Islamskiego znajdują się także wszyscy niewierni aktorzy, muzycy, sportowcy i inni celebryci.

Czy w takich okolicznościach, naprawdę największym problemem są muzułmanki w burkach?  

Warto poczytać

 1. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 2. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 3. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

 4. fbi19072018 19.07.2018

  Dyrektor FBI: Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy i szerzy propagandę w USA

  Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy, szerzy propagandę i przeprowadza tajne operacje, by siać niezgodę w USA.

 5. israel215052018 19.07.2018

  "Izrael jest państwem narodu żydowskiego". Kneset przyjął ustawę

  Kneset uchwalił ustawę określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego".

 6. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook