Jedynie prawda jest ciekawa


W czyim interesie działa Macron? Szokujące nazwiska sponsorów jego kampanii

03.07.2018
macronleaks-3072018-r
W czyim interesie działa Macron? Szokujące nazwiska sponsorów jego kampanii

„Il Populista” publikuje rewelacje dotyczące źródeł finansowania kampanii wyborczej Emmanuela Macrona. Wśród nazwisk sponsorów znaleźli się znani magnaci finansowi w postaci Georga Sorosa oraz Davida Rothschilda.

Swoje doniesienia włoski portal opiera na informacjach zdobytych dzięki wikileaks, gdzie jeden z hakerów miał opublikować blisko 20 tyś wiadomości e-maili związanych z kampanią prezydencką Macrona. Sam autor podkreśla, że autentyczność takich informacji należy zawsze poddać wątpliwości, aczkolwiek cała sprawa wygląda podejrzanie.

Zgodnie z danymi na konto Macrona został przeprowadzony transfer ok. 8 milionów euro za pośrednictwem Credit Agricole oraz 3 finansowych magnatów – Davida Rotschilda, Georga Sorosa oraz przez bank inwestycyjny Goldman-Sachs. 

Nazwiska Rotschild oraz Soros są dobrze znane i wzbudzają wielkie kontrowersje. Pierwsze należy do rodu bodajże najbogatszej rodziny świata, której łączną wartość posiadanego majątku wycenia się na nawet 350 miliardów dolarów amerykańskich. Wielbiciele teorii spiskowych uznają, iż przedstawiciele tej rodziny mają przewodniczyć posiedzeniom grup „Illuminati” oraz wielu innych organizacji, które z ukrycia mają od lat rządzić światem i sterować wszystkimi, najważniejszymi wydarzeniami w tym wybuchami II Wojny Światowej czy 11 września 2001. Z kolei George Soros to postać szerzej znana polskiej opinii publicznej, głównie jako prezes wzbudzającej różnorodne emocje fundacji im. Stefana Batorego.

W tym przypadku należy zadać sobie pytanie – dlaczego gigantom finansowym tak bardzo zależało na wygranej Macrona, skoro postanowili wesprzeć go ogromną sumą pieniężna na rzecz jego kampanii? Wątpliwe jest, aby Ci inwestorzy działa w duchu patriotycznym Francji – taką tezę stawia na sam koniec autor artykułu.

JD/ Il Populista

fot. twitter.com

Warto poczytać

 1. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 2. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 3. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 4. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 5. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 6. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 7. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 8. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook