Jedynie prawda jest ciekawa

W ciężarówce znaleziono 71 ciał uchodźców

28.08.2015

Ciała migrantów znaleziono w porzuconej ciężarówce na austriackiej autostradzie.

W ciężarówce porzuconej na autostradzie w Austrii przez przemytników migrantów, znaleziono zwłoki 71 ludzi, w tym 59 mężczyzn, 8 kobiet i czworga dzieci - poinformował w piątek na konferencji prasowej szef policji kraju związkowego Burgenland Hans Peter Doskozil.

Według niego prawdopodobnie wszyscy zmarli pochodzili z Syrii.

Zwłoki znaleziono w czwartek w ciężarówce chłodni, odstawionej w zatoce awaryjnej na autostradzie A4 między granicą Węgier a Wiedniem. Pojazd miał węgierskie numery rejestracyjne. Wspólne śledztwo w tej sprawie prowadzi austriacka i węgierska policja.

Agencja AFP pisała, że liczenie zwłok utrudniał fakt, iż są one w stanie zaawansowanego rozkładu.

Doskozil oświadczył również, że w związku z tą sprawą aresztowano na Węgrzech trzech mężczyzn, w tym "obywatela bułgarskiego pochodzenia libańskiego", który ma być właścicielem ciężarówki. Dwaj pozostali zatrzymani to Bułgar i mężczyzna z węgierskim dowodem tożsamości, ale o nieustalonej jeszcze przynależności państwowej. W przypadku obu ostatnich chodzi "ze względną pewnością" o osoby, które prowadziły ciężarówkę.

Ciężarówka stała przy wiodącym do Wiednia pasie autostrady między wyjazdami Neusiedl i Parndorf, odległymi od granicy odpowiednio o 22 i 25 kilometrów.  Policję zaalarmował w czwartek około godziny 11.30 koszący pobocze pracownik służby utrzymania autostrady, którego zaniepokoił zapach rozkładu.

lap/PAP

[fot. PAP/EPA]
Słowa kluczowe:

Austria

,

migracja

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook