Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

USA nie chcą uchodźców

04.09.2015

Stany Zjednoczone nie przyjmą dalszych imigrantów z Bliskiego Wschodu. Rzecznik Białego Domu Josh Earnest oświadczył wczoraj wieczorem, że ucieczka setek tysięcy ludzi do Europy „przypomina nam wszystkim o tragicznym wymiarze wojny domowej w Syrii”.

Waszyngton – podkreślił – jest gotów pomóc Europie, ale wyłącznie w wymiarze finansowym oraz technicznym.

„Przekazaliśmy od 2011 r. ponad 4 mld dolarów na pomoc humanitarną dla ludzi, którzy uciekli z Iraku i Syrii do sąsiednich krajów.  I dalej będziemy pomagali ONZ w jej wysiłkach na rzecz pomocy uchodźcom. Nie zamierzamy jednak sami ich przyjmować” - podkreślił Earnest. **Turcja, Liban, Jordania i Egipt przyjęły od 2011 r. w sumie nieco ponad 4 miliony uchodźców. USA zaledwie 1000. Zdaniem Białego Domu to jednak całkowicie wystarczy.

„To potworna tragedia humanitarna. Ale Europa jest w stanie sama poradzić sobie z tym problemem. Jesteśmy gotowi wspomóc ją w tym wysiłku finansowo oraz technicznie. Życzymy naszym europejskim partnerom powodzenia w rozwiązywaniu tego kryzysu. Cieszymy się, że Europa rozpoczęła w końcu walkę z tymi, którzy wykorzystują trudną sytuację imigrantów, czyli z przemytnikami” - zaznaczył rzecznik Białego Domu.

Oraz dodał, że nie ma nic więcej do powiedzenia na ten temat.

Ryb, Fox News, CNN.com

Fot. [PAP/epa]

Słowa kluczowe:

USA

,

uchodźcy

,

Niemcy

,

Europa

,

Biały Dom

Warto poczytać

Facebook