Jedynie prawda jest ciekawa

USA chcą zintensyfikowania ataków na IS

02.12.2015

Sekretarz stanu USA John Kerry na posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Brukseli powiedział, że Stany Zjednoczone zwróciły się do sojuszników z NATO, by zintensyfikowali ataki na Państwo Islamskie w Iraku i Syrii.

USA i Turcja będą konsultowały się na temat tego, jak siły powietrzne i lądowe będą współpracowały w zakresie zamknięcia syryjsko-tureckiej granicy - dodał Kerry. Wskazał, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest w pełni zaangażowany w wykorzystanie tureckich i innych sił w tym procesie.

Kerry podał, że iracki rząd był w pełni poinformowany na temat amerykańskich planów rozmieszczenia sił specjalnych USA w Iraku. Zapowiedział, że USA będą "blisko współpracowały z Irakiem w sprawie rozmieszczenia, umiejscowienia i szczegółów działań misji sił specjalnych w tym kraju w celu wsparcia irackich wysiłków na rzecz zniszczenia IS".

Amerykański sekretarz stanu zwrócił się również do innych państw NATO o pomoc dla sąsiadów Syrii w postaci szkolenia policji i amunicji. "Są różne sposoby, na jakie poszczególne kraje mogą wnieść swój wkład. Niekoniecznie muszą to być żołnierze zaangażowani w działania" - wskazał Kerry.

PAP/mmil

[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 05RUMUNIASTANDARDYUESI26072017 26.07.2017

  Rumunia też ma dość podwójnych standardów żywności w UE

  Tym samym Rumunia dołączyła do takich krajów, jak Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i Bułgaria, których przedstawiciele krytykują branżę spożywczą za zaniżanie jakości produktów przeznaczonych na rynki Nowej Unii.

 2. 03POGLUPIELIWBRUKSELISI26072017 26.07.2017

  W Brukseli pogłupieli? Po Polsce grożą teraz USA!

  KE za Rosją, a przeciw Polsce i USA. Eurokraci najpierw pogrozili Polsce za naprawianie sądów i odmowę przyjmowania migrantów, a teraz ostrzegają administrację Donalda Trumpa ws. sankcji wobec Rosji.

 3. USALiban26072017 26.07.2017

  USA wesprze uchodźców w Libanie

  USA przekażą Libanowi dodatkowe 140 mln dolarów na pomoc dla syryjskich uchodźców - poinformował w środę Departament Stanu USA. We wtorek w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem spotkał się premier Libanu Saad Hariri.

 4. DimitrisAwramopulos26072017 26.07.2017

  KE: kolejny etap procedury m.in. przeciwko Polsce ws. relokacji

  Komisja Europejska poinformowała w środę, że przeszła do kolejnego etapu procedury przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się przez te kraje ze spoczywających na nich obowiązków związanych z relokacją uchodźców".

 5. Prad 26.07.2017

  Ukraina wstrzymuje dostawy prądu dla Donbasu

  Od środy wstrzymano dostawy prądu do zajętej przez separatystów części obwodu donieckiego, na wschodzie Ukrainy - poinformował Wsewołod Kowalczuk, p.o. szefa państwowego operatora Ukrenerho. Wcześniej przerwano dostawy dla separatystów w obwodzie ługańskim.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook