Jedynie prawda jest ciekawa


USA chcą zintensyfikowania ataków na IS

02.12.2015

Sekretarz stanu USA John Kerry na posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Brukseli powiedział, że Stany Zjednoczone zwróciły się do sojuszników z NATO, by zintensyfikowali ataki na Państwo Islamskie w Iraku i Syrii.

USA i Turcja będą konsultowały się na temat tego, jak siły powietrzne i lądowe będą współpracowały w zakresie zamknięcia syryjsko-tureckiej granicy - dodał Kerry. Wskazał, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest w pełni zaangażowany w wykorzystanie tureckich i innych sił w tym procesie.

Kerry podał, że iracki rząd był w pełni poinformowany na temat amerykańskich planów rozmieszczenia sił specjalnych USA w Iraku. Zapowiedział, że USA będą "blisko współpracowały z Irakiem w sprawie rozmieszczenia, umiejscowienia i szczegółów działań misji sił specjalnych w tym kraju w celu wsparcia irackich wysiłków na rzecz zniszczenia IS".

Amerykański sekretarz stanu zwrócił się również do innych państw NATO o pomoc dla sąsiadów Syrii w postaci szkolenia policji i amunicji. "Są różne sposoby, na jakie poszczególne kraje mogą wnieść swój wkład. Niekoniecznie muszą to być żołnierze zaangażowani w działania" - wskazał Kerry.

PAP/mmil

[Fot. PAP/EPA]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook