Jedynie prawda jest ciekawa


Umarli razem w rocznicę swego ślubu

27.04.2017

To bardzo smutna, ale też niezwykle wzruszająca i piękna historia ludzkiej miłości. 91-letni Isaac Vatkin i jego młodsza o 2 lata żona Teresa niemal wspólnie odeszli z tego świata i to w rocznicę swojego ślubu!

25 kwietnia para miała świętować 69 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, kiedy przebywająca w szpitalu, chora na Alzheimera Teresa, zaniemogła. Mąż towarzyszył jej w ostatniej podróży, czule trzymając za rękę. Śmierć żony, mimo, że od lat był do niej przygotowany, była dla niego wielką stratą, a ból związany z odejściem tak duży, że mężczyzna tylko 40 minut wytrzymał bez swojej ukochanej. Zmarł wkrótce po niej, a ciała przytulonych ukochanych odnalazł jeden z pracowników szpitala.

Oboje małżonkowie byli bogobojnymi żydami, Pan Vatkin pracował jako dostawca koszernego jedzenia, a jego żona była manicurzystką i gospodynią domową. Jak wspominają na łamach BBC najbliżsi państwa Vatkin, w ich wzajemnych relacjach zawsze było dużo szacunku i zaufania. Wspólnie wychowali trójkę dzieci.

- Ich miłość była tak silna, że jedno nie mogło żyć bez drugiego. Tak zwyczajnie – wyznała dziennikarzom córka Vatkinów, Clara. 

fot. [arch. rodzinne - Facebook]

Warto poczytać

 1. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 2. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 3. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 4. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 5. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 6. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 7. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook