Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk mąci w Brukseli!

13.01.2016

Wasze słowa i działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego – tak Donald Tusk zwrócił się do deputowanych Parlamentu Europejskiego.

Tusk, który spotkał się z europosłami jako przewodniczący Rady Europejskiej, poparł unijną debatę o rzekomym zagrożeniu dla demokracji w naszym kraju.

- Unia Europejska ma prawo i obowiązek angażowania się w trudny i otwarty dialog z władzami każdego państwa członkowskiego, w którym rządy prawa i normy demokratyczne mogą być łamane – rzucił do europosłów frakcji socjalistycznej.

- Mam nadzieję, że wasze słowa i wasze działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego – jątrzył.

Jak informuje tvn24.pl, jednocześnie apelował, by atak na PiS nie wpływał negatywnie na generalną ocenę Polski i polskich obywateli.

- Przytłaczająca większość Polaków nadal jest proeuropejska - dużo bardziej niż w wielu innych krajach - i są gotowi bronić fundamentów demokracji. Potrzebują waszego wsparcia, ale musi być to adekwatne do sytuacji – stwierdził.

- Jak wiecie, dla większości polityków reprezentujących nową władzę jestem wrogiem numer jeden. Nie tylko dlatego, że jestem w Brukseli – dodał.

Podobnie wypowiadał się na spotkaniu z deputowanymi Zielonych.

- Nie chciałbym, aby krytyka ze strony instytucji europejskich była postrzegana jako atak na Polskę i Polaków. Przesadzone opinie mogą mieć odwrotny skutek – mówił.

Te wypowiedzi świadczą o tym, że Tusk usiłuje stworzyć w Brukseli fałszywe wrażenie o Polsce, jako kraju, w którym działa antydemokratyczny rząd oderwany od społeczeństwa. Czy na tym polega rola przewodniczącego Rady Europejskiej?

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/tvn24.pl

[fot. ec.europa.eu]

Warto poczytać

 1. Soroswiki 20.04.2018

  Rząd Orbana przygotowuje ustawy "Stop Soros". Fundacja miliardera ucieknie z Węgier?

  Fundacja urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, Open Society, zdecyduje, czy pozostać na Węgrzech, po przyjęciu przez parlament rządowego pakietu ustaw antyimigracyjnych - powiedział Reuterowi rzecznik fundacji, Csaba Csontos

 2. ImigranciFlickr 20.04.2018

  Nowy sposób imigrantów na trafienie do Europy. Może ich dotrzeć nawet kilkaset tysięcy

  Tysiące obywateli państw afrykańskich i południowoamerykańskich dostają się na terytorium Hiszpanii na podstawie sfałszowanych wiz. Najwięcej z nich pochodzi z Maroka

 3. Jerozolima 20.04.2018

  Znana aktorka odmawia przyjazdu do Izraela

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu, gdzie w czerwcu miała otrzymać odznaczenie. Powodem są ostatnie wydarzenia związane z tym krajem, które 36-letnia aktorka nazwała "wyjątkowo przykrymi" - ogłosiła w piątek organizacja, która miała jej wręczyć nagrodę

 4. 1270rosjamundile 20.04.2018

  60 europosłów wzywa rządy europejskie do bojkotu Mundialu

  Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji

 5. russia20042018 20.04.2018

  Rosjanie ustawiają wybory w kilku państwach. Media ujawniają obecność najemników z tzw. "grupy Wagnera"

  W kilku krajach Afryki, w których w najbliższym czasie odbywać się będą wybory, rozpoczęli pracę rosyjscy polityczni PR-owcy opłacani przez Jewgienija Prigożyna, wiązanego z fabryką trolli i najemnikami z tzw. grupy Wagnera.

 6. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 7. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 8. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook