Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tusk mąci w Brukseli!

13.01.2016

Wasze słowa i działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego – tak Donald Tusk zwrócił się do deputowanych Parlamentu Europejskiego.

Tusk, który spotkał się z europosłami jako przewodniczący Rady Europejskiej, poparł unijną debatę o rzekomym zagrożeniu dla demokracji w naszym kraju.

- Unia Europejska ma prawo i obowiązek angażowania się w trudny i otwarty dialog z władzami każdego państwa członkowskiego, w którym rządy prawa i normy demokratyczne mogą być łamane – rzucił do europosłów frakcji socjalistycznej.

- Mam nadzieję, że wasze słowa i wasze działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego – jątrzył.

Jak informuje tvn24.pl, jednocześnie apelował, by atak na PiS nie wpływał negatywnie na generalną ocenę Polski i polskich obywateli.

- Przytłaczająca większość Polaków nadal jest proeuropejska - dużo bardziej niż w wielu innych krajach - i są gotowi bronić fundamentów demokracji. Potrzebują waszego wsparcia, ale musi być to adekwatne do sytuacji – stwierdził.

- Jak wiecie, dla większości polityków reprezentujących nową władzę jestem wrogiem numer jeden. Nie tylko dlatego, że jestem w Brukseli – dodał.

Podobnie wypowiadał się na spotkaniu z deputowanymi Zielonych.

- Nie chciałbym, aby krytyka ze strony instytucji europejskich była postrzegana jako atak na Polskę i Polaków. Przesadzone opinie mogą mieć odwrotny skutek – mówił.

Te wypowiedzi świadczą o tym, że Tusk usiłuje stworzyć w Brukseli fałszywe wrażenie o Polsce, jako kraju, w którym działa antydemokratyczny rząd oderwany od społeczeństwa. Czy na tym polega rola przewodniczącego Rady Europejskiej?

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/tvn24.pl

[fot. ec.europa.eu]
Słowa kluczowe:

Bruksela

,

debata

,

Jarosław Kaczyński

Warto poczytać

Facebook