Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk mąci w Brukseli!

13.01.2016

Wasze słowa i działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego – tak Donald Tusk zwrócił się do deputowanych Parlamentu Europejskiego.

Tusk, który spotkał się z europosłami jako przewodniczący Rady Europejskiej, poparł unijną debatę o rzekomym zagrożeniu dla demokracji w naszym kraju.

- Unia Europejska ma prawo i obowiązek angażowania się w trudny i otwarty dialog z władzami każdego państwa członkowskiego, w którym rządy prawa i normy demokratyczne mogą być łamane – rzucił do europosłów frakcji socjalistycznej.

- Mam nadzieję, że wasze słowa i wasze działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego – jątrzył.

Jak informuje tvn24.pl, jednocześnie apelował, by atak na PiS nie wpływał negatywnie na generalną ocenę Polski i polskich obywateli.

- Przytłaczająca większość Polaków nadal jest proeuropejska - dużo bardziej niż w wielu innych krajach - i są gotowi bronić fundamentów demokracji. Potrzebują waszego wsparcia, ale musi być to adekwatne do sytuacji – stwierdził.

- Jak wiecie, dla większości polityków reprezentujących nową władzę jestem wrogiem numer jeden. Nie tylko dlatego, że jestem w Brukseli – dodał.

Podobnie wypowiadał się na spotkaniu z deputowanymi Zielonych.

- Nie chciałbym, aby krytyka ze strony instytucji europejskich była postrzegana jako atak na Polskę i Polaków. Przesadzone opinie mogą mieć odwrotny skutek – mówił.

Te wypowiedzi świadczą o tym, że Tusk usiłuje stworzyć w Brukseli fałszywe wrażenie o Polsce, jako kraju, w którym działa antydemokratyczny rząd oderwany od społeczeństwa. Czy na tym polega rola przewodniczącego Rady Europejskiej?

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/tvn24.pl

[fot. ec.europa.eu]

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook